Menu

Urlop wychowawczy a umowa o dzieło

Jestem na płatny urlopie wychowawczym. Chciałabym dorobić czy mogę np pracować na umowe o dzieło? Czy muszę to gdzieś zgłosić? A drugie pytanie dotyczy działalności gospodarczej. Jak to jest teraz w przypadku osoby, która jest zatrudniona w jakiejś tam firmie ( chodzi o męża) i chce otworzyć działalność gospodarczą czy musi odprowadzać składki do ZUS-u, skoro ma odprowadzane przez pracodawce?

antenkarad
 2278  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse praca

Odpowiedzi

mama1208
z tego co się orientuje to można dorobić ale musi być to praca w miejscu zamieszkania i chyba na pół etatu, chodzi o opiekę nad dzieckiem, ale pewnie najlepiej byłoby sie dowiedzieć w miejscu skad poberasz wychowawczy
moniula
a mnie sie wydaje ze jezeli jestes na wychowawczym i w dodatku platnym to nie mozesz podjac pracy zarobkowej. bo bierzesz urlop zeby opiekowac sie dzieckiem.

co do tej dzialalnosci to cos sie placi, ale nie jest to cala kwota, ktora placi osoba utrzymujaca sie tylko z prowadzenia dzialalnosci.

zadzwon do zusu napewno Ci wszystko dokladnie wyjasnia, bo tak to mozna tylko klopotow sobie narobic.
antenkarad
No więc co do ulopu wychowawczego płatnego to można dorobić na umowie o dzieło i trzeba mieć pozwolenie od pracodawcy na dodatkową prace. Umowa o dzieło nie jest liczona do dochody. Na umowe zlecenie tez można dorobić ale już jest liczona do dochodu a dochód na osobe nie może przekroczyc 504 zł
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.