Menu

Urodziny dziecka - w domu czy w lokalu?

Urodziny to wyjątkowy dzień, który zapewne wielu pragnie spędzić w nieco bardziej świątecznej atmosferze z osobami, które są nam bliskie. Również dla dzieci to jeden z bardziej wyczekiwanych momentów, gdyż od tego dnia są już oficjalnie o rok starsze, co dla wielu stanowi niewątpliwie powód do dumy. Jak przeczytać można w artykule: Rodzice pod presją: kosztowne urodziny dziecka w lokalu, "coraz częściej rodzice organizują dzieciom urodziny w lokalach. To nie tylko moda, ale też presja: skoro moje dziecko było zaproszone, trzeba się zrewanżować tym samym. Na rodziców naciskają też pociechy, które nie chcą być gorsze od rówieśników." Jako że organizacja takiej imprezy to nierzadko wydatek rzędu kilkuset złotych, nie każdy zapewne jest w stanie pozwolić sobie na takie przyjęcie. Uważasz, że w naszym kraju rodzice rzeczywiście mogą odczuwać presję ze strony otoczenia, jeżeli chodzi o organizację urodzin dla dziecka? Jaką wskazówkę dałabyś rodzicom, którzy stoją przed takim dylematem? O jakich urodzinach marzy Twoje dziecko?

NetMamaTeam Team
 1478  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Czas wolny i Sport urodziny

Odpowiedzi

amalka
Nigdy nie odczułam presji ze strony środowiska, przynajmniej w kwestii organizacji imprezy w lokalu. Celebruję urodziny dziecięcia w taki sposób, jaki mnie i synkowi odpowiada. Z resztą nie jestem cielęciem ślepo podążającym za stadem...

"Mały Krzyś" świętował w gronie rodziny, "Starszy Krzyś" zapragnął zapraszać kolegów/ koleżanki. Urodziny przeniosły się zatem do "Bajkolandii" i skończyliśmy ze "zlotami rodzinnymi" które były podle drażniące... W piątek/ sobotę zabawa dla dzieci, w sobotę/ niedzielę "dziadostwo" (obecne również w sali zabaw) zapraszamy dodatkowo na obiad i ciasto. Taka forma odpowiada nam najbardziej.

6ste urodziny świętował Krzysio wraz z koleżanką (swoją "ukochanką" jak ją nazywa hehe) i całą grupą z przedszkola + kuzynostwo, oraz dzieci "z piaskownicy". Koszt takiej imprezy (sala, pizza, "szampan", napoje, słodycze, poczęstunek, kwa/ herbata dla rodziców...) to jakieś 550- 560 zł. Do tego ciasteczka, ciasta i torty (piekłyśmy same- ja i mama Krzysiowej Zuzanki- drugiej jubilatki) Po podziale zamknęłyśmy się zatem w kwocie około 300 zł. Do przeżycia a dziecięca radość i wspomnienia... bezcenne (grins)

W wrześniu prawdopodobnie "powtórka z rozrywki" i nawet skład niemal ten sam. Większość grupy przedszkolnej wylądowała w tej samej klasie.
iwus198920
Roczek jednego i drugiego w domu. 2-3 urodziny synka byly to atrakcje dla synka zoo, basen itp
clyde22
Na razie 4 razy w domu, dalej zobaczymy...
jagoda30
Nie mam w planie przenosić się do restauracji.Sami rodzice wywołują wyścig,kto lepiej,ładniej,fajniej,a później odbija się to czkawką.
aniol
Odczuwa się presję i to jak.jagoda dobrze to napisała.Ja w tym roku dziecku zrobiłam pierwszy raz w ogóle urodziny dla dzieci a ma 7 lat.I oczywiscie wszyscy jego koledzy mieli w lokalach ja zrobiłam w domu.Po pierwsze nie stać mnie na lokale.Po drugie nie lubie robić czegoś co inni, lubię byc inna.W domu było 12 dzieciaczków ,tort przekaski napoje .W sumie wydałam ok 130 zł.A i wymyśliłam ok 30 konkursów z nagrodami.Dzieci były uradowane i rodzice pytali czy bede mogła pomóc zorganizowac im ur.ich pociech.Hmm bałam sie że może coś sie nie udać a okazało sie że był to strzał w dziesiatkę.
malinka26
nie jestem zwolenniczką urodzin wyprawianych na sali,na szczęście mó synek nie namawia mnie do tego i mam nadzieję że nie przyjdzie mu to do głowy za szybko,bo było nie było wiąże się to z dosć sporym wydatkiem.kilkoro osób z Kacperka klasy miało wyprawiane urodziny na salach zabaw,w dodatku zapraszali całą klasę.wole wyprawić dziecku urodziny w domu w gronie najbliższych osób i paru ulubionych kolegów i koleżanek syna.
Pati29
to zależy od tego jaką ilość gości zapraszamy, bo jak robimy dla całej klasy naszej córeczki to zdecydowanie w grę wchodzi sala zabaw,a jak tylko dla rodziny, to wtedy w domu
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.