Menu

urozmaicanie posilkow

Mysle, ze za ok tydzien zaczne wprowadzac Dadze inne pokarmy niz tylko mleczko modyfikowane. Powiedzcie od czego zaczac? Ile azy dziennie, no i jak juz zacznie jesc prawidlowo to co podawac i ile razy dzinnie. To moje pierwsze dziecko i chce zapytac doswiadczone mamusie:)

samanita
 426  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

posilki

Odpowiedzi

xkasiulax
My zaczęliśmy od jabłuszka se słoiczka..... (kciuki) ....raz w tygodniu,ja zaczęłam jakoś podawać przed ukończenia 4 miesiąca......
No dwa tygodnie wcześniej........
asiunia83
ja zaczynałam od kaszek
xkasiulax
ajć! sorry zaczęłam od zagęszczania mleka kleikiem (grins)
samanita
no jabluszko juz podaje co jakis czas troszeczke, alnie nie ze sloika tylko potarte:)
tymianek
(kwiatek) he he, a ja zaczęłam od soku z marchewki , później jabłuszka, ale nie chciał jeść ani pić, a że mały był też alergikiem ( czy nadal jest to nie wiem ), to wprowadziłam mu kaszkę Sinlac, a później zupkę jarzynową ( najpierw z ziemniaka i marchewki, a później dodawałam, czy to dynię, czy pietruszkę, seler, a że mój Damiś jest warzywożerny, to mu to poszło (glodna)
Dodam tylko, że jedzenie sama robię dla synka, słoiczki były jako rezerwa
asiunia83
a potem to dawałam zupki ze słoiczka .......
daryjka87poznan
Pier zageszczałam mleko kleikiem, pozniej dalam marchewke (w słoiczku) obiadek rozdzielałam na dwa dni.
renata29
Zaczęłam od kaszy,potem po kilka łyżeczek jabłuszka dziennie,następnie zupka ze słoiczka też kilka łyżeczek,stopniowo zwiększałam ilość aż zastąpiłam jedną porcję mleka obiadkiem.Deserek rozkładałam zwykle na dwa razy,trochę przed południem i reszta po obiedzie.Kaszę dawałam rano i wieczorem.
PatrycjaM
Tak jak @geodonna69. Ja jeszcze robiłam kaszki na mleku z piersi. Zacznij od warzyw(nie owoce) bo wtedy dziecko zasmakuje i bedzie chciało jeść. Surowe owoce wychładzają organizm ja gotowałam.Np.jabłko w troszeczkę wody ugotowałam i dawałam taki mus lub do kaszki.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.