Menu

usg

Ostatnio moja znajoma powiedziala mi ze ginekolog stwierdzil, ze zrobi jej 3 razy isg w ciagu calej ciazy. miala juz dwa razy teraz ma miec dopiero przed porodem. Lekarz wytlumaczyl jej to tym, ze nie bedzie jej dziecka naswietlal. Troche dziwne nie uwazacie? Najlepsze jest to, ze nie poznala plci dziecka wiec zapewne gdyby nie poszla na usg 3d zapewne nie wiedzialaby do konca jaka plec ma dziecko. Czy wy tez mialyscie tylko kilka razy usg? Ja mam co wizyte czyli przynajmniej raz w miesiacu, na poczatku ciazy mialam czesciej.

samanita
 865  20

Znajdź pytania na ten sam temat:

usg

Odpowiedzi

tlolek
ja miałam co miesiąc. a usg nie naświetla dziecka....leniwy lekarz
natalka8811
Ja mialam tez kilka razy ale za to moja siostra na jazdej wizycie tak jak moje kolezanki to jest bardzo dziwne niech sobie zmieni ginekologa.
betty
chodziłam na wizyte co 2 tygodnie i za każdym razem miałam usg...
elcia236
jezeli chodzicie państwowo do ginekologa to nalezą sie niestety tylko 3 usg no chyba ,ze coś się dzieje ale w progranie dla ciężarnych są na pewno tylko 3
renata29
ale 3 razy to nie jest nic dziwnego,taka jest norma,ja chodziłam prywatnie i miałam na każdej wizycie czyli co trzy tygodnie a pod koniec już co dwa,płeć poznałam dopiero pod koniec ciąży bo lekarz miał taki sprzęt co nie pozwalał wcześniej
szyszunia102
moja siostra miała usg tylko 3 razy w całej ciąży. Lekarz do którego chodziła stwierdził ze z funduszu się tylko tyle należy i na to usg musiała się jeszcze zapisywać. koleżanka tez chodziła z funduszu i miała prawie co każdą wizyte. więc nie wiem od czego to zależy. Ja chodziłam prywatnie do lekarza i miałam co wizyte robione usg.
agaorto
ja usg miałam co drugą wizytę :)
monka21m
ja mam co miesiąc, ale chodzę prywatnie
myszka838383
ja miałam tylko 2 razy...pierwsze w 11 tyg a drugie w 23. Prosiłam żeby mi dał skierowanie na trzecie usg ale się nie zgodził...powiedział że nie widzi takiej potrzeby..
Kamkamka
Tu w Holandii jeśli ciąża przebiega prawidłowo też jest robione 3 razy USG niema potrzeby robienia częściej (chyba że są komplikacje) Ja miałam robione 3 razy i nie widzę w tym żadnego problemu.
JUSTYS
To zależy od lekarza ja miałam robione usg co miesiąc na każdej wizycie.Obraz USG nie jest uzyskiwany za pomocą promieniowania jak w prześwietleniu rentgenowskim, ale za pomocą niesłyszalnych fal dźwiękowych ,więc dziecku nie zaszkodzi. USG robi się w ciąży zwykle trzy-cztery razy, w odstępach kilkutygodniowych. Jeśli są wskazania medyczne, powtarza się je nawet tego samego dnia. Można to zrobić także dla zaspokojenia własnej ciekawości (u bardziej rozmownego lekarza).
JUSTYS
@elcia236 ja chodziłam państwowo do ginekologa a usg miałam robione co miesiąc więc to nie od tego zależy
Motylowa
Ja też jestem w ciąży i miałam już 2 razy USG. Wczoraj widziałam mojego Maluszka:)Ale lekarz także mi powiedział, że nie widzi potrzeby robienia USG często, bo Dzidzia jest zdrowa:)
isiorek
ja na każdej wizycie, co 4 tyg, teraz co 2 - to mój ulubiony moment wizyty jak mogę córeczkę pooglądać :) usg nie jest szkodliwe, dziecko odczuwa to jako fale dźwiękowe, co najwyżej jak nie podoba mu się to się dupą obróci i już ;) moja tak robi często
Magdzik
Chyba niewiele kobiet w ciąży wie, że usg w ciąży nie zależy wyłącznie od lekarza... Całkiem odpłatnie na NFZ można właśnie zrobić tylko 3 usg w ciągu całej ciąży. Powyżej tych 3 jest jakoś inaczej, wtedy chyba przychodnia, w której przyjmuje lekarz ginekolog musi w części pokryć to badanie, dlatego tak właśnie jest...
emiliab
Ja nie widzę w tym nic nadzwyczjnego. Usg robi się raz na każdy trymestr i nawet są wyliczone tygodnie w których się robi żeby lekarz mógł stwierdzić to co należy. Ja chodziłam prywatnie i miałam trzy usg. Jeżeli nie ma żadnych komplikacji i ciąża przebiega prawidłowo i to nie ma potrzeby na więcej.
corcia
ja miałam co wizyte ,czyli co drugi tydzień, i moje dziecko jest zdrowe
niusiiaczek18
ja mam usg robione co miesiac a jutro ide na 3d/4d :) dziwie sie bo jak chodzilam w polsce przy 2 ciazy na usg mialam 3 razy tylko a tutaj inaczej
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.