Menu

USG jamy brzusznej

Wyczytałam , że należy przed badaniem USG jamy brzusznej zawsze pić wodę , nawet jeśli nie zależy nam na badaniu pęcherza czy babskich spraw. Panie w rejestracji nie są pewne. Dziś już sobie lekko zjem, jutro lekkie śniadanie bo dopiero popołudniu mam badanie. Tylko czy w przypadku obrazu pęcherzyka żółciowego, wątroby , jelit też należy tyle płynów pić co by pęcherz był pełny?
Wiadomo, że jak znachor bada to od razu wszystko mi tam przejrzy, ale cholera czy ja tyle wytrzymam z tym pełnym pęcherzem jak tam się w kolejce siedzi po 2 godziny? Trochę to dla mnie dziwne. Jak miałam lata temu robione to nie piłam i wyszło niby wszystko, nawet mi śledzionę drugą znalazł taką mała (naglowke)(smiech)

Elfka
 344  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie badania usg picie

Odpowiedzi

karolincia
Moja córcia miała pusty pęcherz podszas badania bo inaczej się u niej nie dało w tamtym czasie, wszystkie narządy dały się spokojnie ocenić poza pęherzem oczywiście.
karolincia
pęcherzem* c mi ciężko wskakuje na klawiaturze a nie ma edycji :(
jagoda30
Moje dzieci miały robione usg i miały być przed sikaniem,Maciek wytrzymał,Zuzia nie :)
Elfka
To będę Asieńko piła wodę bo musi mi to dobrze wyjść, co by niczego nie zatrzeć bo ból już jest nie do wytrzymania czasem i chcę wiedzieć z czego to ustrojstwo...podejrzewam kamienie , takie typowe objawy mam.
Elfka
kamienie, ale w żółciowym pęcherzyku
Elfka
Ok, tak zrobię. Niech się tam wsio uwypukli.
amalka
Kotuniu przedzwoń i zapytaj. Tak najlepiej będzie.
Elfka
Ale une nie fiecom nic te baby tam ;-( Matula mi też pisała, ze mam pić i nie siurdać ;-)
amalka
Chyba telefon do Pańci dzwoni prawda? (mruga)
Elfka
(awve)
amalka
(cukierek) Rozmowa przerwana, bo taaaaki głodny po przebudzeniu. Pieroga by zjadł (coś się nasze zbóje zgadały dzisiaj) a następnie barszczu z uszkami... To już większy problem hehe
Elfka
10 z mięsem wszamała....gdzie ona to mieści? Jedno danie, po basenie w sumie to głód był.
Elfka
Dziś dostałam wytyczne, że pić należy, ale bez przesady, wcale nie musi to być 1,5 litra tylko niech pęcherz jest trochę napełniony. Wiec coś tam chlapnę wody przed badaniem.
chivas
Oj.. mój mąż cierpi z powodu kamieni w woreczku żółciowym. Na dokładkę miał jeszcze niedawno wrzody żołądkowe i refluks.. Cierpi. Ale ostatecznie woreczka żółciowego mu nie wycięli (wrzody były przeciwwskazaniem) i jakoś bardziej ten refluks nie daje mu zyć niż kamienie
Elfka
Chivas jeszcze nie mam pewności z czego r boleści,podejrzenia woreczka są i oby to nic innego nie było. Współczuję Twojemu mężowi. Dobrze by jednak było pozbyć się ustrojstwa bo takie stany zapalne paskudnie na trzustkę wpływają.

Czytałam trochę i wcale zła dieta nie jest tylko powodem kamicy, starczy w rodzinie mieć ten problem i genetyczne predyspozycje wychodzą.
Zobaczymy co tam dziś wyjdzie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.