Menu

usg jamy brzusznej u dziecka

witajcie mam pytanie lenka ma prawie 9 miesiecy i dostala skierowanie na usg jamy brzusznej bo jak lekarz stwierdzil za malo przybiera na wadze czy ktoras z mam miala podobny problem i tez robila takie usg u swojego maluszka?jesli tak to jak takie badanie wyglada ?

kasiaczek
 827  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem dziecko

Odpowiedzi

Matina
Moja córka miała USG gdy miała 3 m-ce - tez mało przybierała na wadze. Badanienie jest bolesne i wygląda tak samo jak dla dorosłuch.
maja1482
tak jak piszą dziewczyny, jest to normalne usg wykonywane, tak jak u dorosłych... nie ma się czym przejmować... moja lekarka powiedziała, że takie badanie powinno być wykonane u każdego dziecka do roku czasu, nie tylko dlatego, że maluch tak jak u Ciebie słabo przybiera na wadze, ale żeby sprawdzić czy wszystkie organy pracują prawidłowo... (prezent)(prezent)(prezent)(prezent)
ADAMSKA98
j.w mój też miał robione takie badania ,a po za tym badaniem miał jeszcze robione testy na tarczyce ,krwi,i na białko ,jednym słowem wszystkie badania
justyna666
Moja miała to badanie jak miała 3 miesiące,bo nie chciała jeść,wygląda jak zwykłe usg u dorosłego,moja jeszcze miała dodatkowo w kierunku refluksu jakieś GER,ale się nie znam,nie ma się czego obawiać,powodzenia(kciuki)
ika09
jeśli mogę coś zasugerować- dobrze byłoby żeby badanie było jak mała zrobi kupkę. wiem nie da się tego kontrolować. Ja byłam jak moja mała była przed, miała wzdęty brzuszek. Koniec końców (badanie zupełnie bez bolesne j/w) lekarz powiedział, że mała jest zagazowana, że jelitka są rozdęte. Żołądek, nerki, wątroba są ok. ale powinnam badanie powtórzyć 70zł. poszło. nic się nie dowiedziałam.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.