Menu

Usprawiedliwienie za spóźnienie

Czy u waszych dzieci w szkole też jest wymagane usprawiedliwienie za spóźnienie się do szkoły? Nigdy wcześniej czegoś takiego nie wymagano, a tu takie nowości. I co mam napisać na takim usprawiedliwieniu? Córka przyszła 5 minut za późno, bo spóźnił się autobus?! To chyba lekka przesada.

kosia
 2450  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

usprawiedliwienie szkoła dziecko

Odpowiedzi

paula80
Pamiętam, że jak chodziłam do szkoły to mogliśmy mieć dwa spóźnienia, każde następne wymagało usprawiedliwienia. Myślę, że to wcale nie jest złe. Nie powinno to dotyczyć pierwszaków czy trzecioklasistów, ale potem dzieciaki zaczynają to trochę nagminnie wykorzystywać. Dzwoni dzwonek to nie śpieszą się bo przeciez nic się złego nie stanie... To dlatego wprowadzono takie usprawiedliwienia.
motylek
Też jestem zdania, że to przecież nic wielkiego. Jak dziecko spoźnia się sporadycznie to można przeciez coś takiego napisać. A jak nagminnie, to jest to wtedy sygnał dla rodziców, że trzeba z dzieckiem porozmawiać.
kasia13_archiwum
Hehe... Nie wiem. Moja starsza dopiero zaczela przygode ze szkola. Pozyjem zobaczymy. Choc nie wiem jakie wytlumaczenie bym znalazla. Mieszkamy bowiem 5 minut od szkoly i to na pieszo... ;)
Claudia
hmm dziwne...u mnie zawsze mozna bylo sie spoznic do 15 min(moim zdaniem to lekka przesada,ale wiadomo ze z roznych powodow mozna sie spoznic-np autobus)a usprawiedliwienia byly wymagane wtedy,gdy bylismy nie obecni cala lekcje lub caly dzien
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.