Menu

ustawa żłobkowa

witam. czy któraś z mam orientuje się jak legalnie zatrudnić nianię do dziecka?wiem ze istnieje cos takiego jak ustawa żłobkowa dzięĸi której państwo opłaca takiej niani skłądki. nie wiem tylko jak ma wyglądać umowa i jak to wszystko się po kolei załatwia. może ktoś mi pomoże albo chociaż podpowie od czego mam zacząć?

redblue
 658  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

niania

Odpowiedzi

Runka
Rodzice będą podpisywali umowę uaktywniającą. Będą w niej opisane obowiązki, czas i miejsce opieki. Umowę-zlecenie niania zarejestruje w gminie, a rodzice zgłoszą do ZUS. Państwo dołoży do pensji - opłaci składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne - od minimalnej pensji (od 1383 zł brutto będzie to 156 zł).

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,9150054,Co_zmieni_ustawa_zlobkowa_w_zyciu_nian_i_rodzin.html#ixzz1Xq6spca1

to znalazlam na necie
Runka
DZIENNY OPIEKUN

Będzie się opiekować dziećmi od 20. tygodnia do trzech lat w swoim mieszkaniu. Rodzice będą się mogli skrzyknąć i zlecić opiekę nad dziećmi np. sąsiadce. Warunek: dzieci może być najwyżej pięcioro, w tym dwójka opiekuna. Opiekuna dziennego zatrudni gmina na umowę-zlecenie i opłaci koszty ubezpieczenia emerytalnego i zdrowotnego.

to fajnie brzmi - tylko ciekwa jestem jak to wyglada w praktyce
redblue
no właśnie. ale mam zamiar to sprawdzić w praktyce(grins) mam tylko nadzieję, że wystarczy mi zapału bo znając życie nasze państwo już zadbało o tysiące papierków do zgromadzenia, wypełnienia, zgłoszenia itp...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.