Menu

Ustawienie nóżek

Witam!
mam do Was, Mamusie, pytanie, chodzi o stawianie stóp podczas chodzenia. Moja Natalka ma 22 miesiące i idąc stawia stópki do środka, w sumie, część od palców stopy do połowy stopy, do tego zagłębienia w stopie. W ogóle chód ma taki, jak piłeczka, tak dziwnie podskakuje. Często też chodzi na paluszkach. Byliśmy już u ortopedy, ale on stwierdził, że wszystko jest dobrze, ja jednak nie jestem po tej wizycie spokojna. Może jestem przewrażliwiona. Co myślicie na ten temat? Szukałam jakiś informacji w necie na ten temat, ale nic ciekawego nie znalazłam. Może macie ciekawe linki stron, gdzie szukać informacji?

joasik31
 639  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie chodzenie

Odpowiedzi

flame123
moje dzieci tez stawiajastopy do środka, podobno tak ma być (ortopeda). Co do chodzenia na paluszkach, to moja koleżanka twierdzi, że to rezultat wkładania dziecka do chodzika. Sama nie wiem, bo moje córki chodzika nie posiadają...(nigdy)
(cukierek)
joasik31
Moja Natalka nigdy nie miała chodzika, bo ja jestem przeciwniczką
flame123
to tak jak ja:)
nie wiem, nie pomogę Ci niestety.

pozdrawiam i cukierek Dla Natalki(cukierek)
kasia13_archiwum
Moja starsza tak chodzila i ortopeda powiedzial (miala wtedy 4 lata), zeby chodzila jak najwiecej boso... uprawiala jakis sport i za rok znowu na wizyte kontrolna.
Powiedzial tez, ze gdyby skarzyla sie na bol nozek, to wtedy przyjsc od razu i on przypisze jej specjalne wkladki do butow.

Jakos niedlugo po tym zapisalam ja na taniec. Rok pozniej jak poszlam z nia do kontroli to niby dalej stawiala nozki do srodka, ale wg ortopedy wszystko w porzadku, ma mocne miesnie lydek itd.


Moja mlodsza z kolei chodzi stawiajac stopy lekko na zewnatrz i dlugo chodzila wlasnie tak podskakujac.
Te chodzenie jak pileczka bylo wynikiem blokady w odcinku szyjnym (ktora powstala prawdopodobnie przy porodzie), a stawianie stopek na zewnatrz jest ponoc wynikiem niedostatecznego wyksztaltowania bioderek, ze to nieby tak dzieci miewaja... Tez ma zalecony sport i za rok wizyte kontrolna... I nakaz, zeby przyjsc od razu po wkladki do butow, gdyby ja bolaly stopki przy chodzeniu.


Co do chodzika.

Moje corki nigdy go nie uzywaly... bo rowniez jestem przeciwniczka chodzika.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.