Menu

Usunięcie zęba ósemki brrrrrr

Hej dziewczynki wczoraj dowiedziałam się że wskazane jest mi usunąć górną ósemkę no i jest problem bo baaaaaardzo się boję!(nigdy) Usuwała któraś ósemkę? boli taki zabieg i czy po tym wszystkim długo odczuwa się ból? Kurcze jestem taki cykor że szok chyba odlęcę na fotelu(pout)

monikarogalska2
 764  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie usunięcie zęba

Odpowiedzi

monikarogalska2
@Emmi no to faktycznie przeszłaś gehennę ... moja stomatolog od razu ma mi sprowadzić chirurga bo twierdzi że ósemki on najlepiej usuwa. Nie ja się chyba nie zdecyduje. Może wylecze kanałowo eh
monikarogalska2
@weronia26 no i jak dało się wytrzymać?
bobasekm
Ja miałam wyrywaną górną 8 i nic kompletnie nic nie bolało, nawet nei wiedziałam kiedy to sie stało, ale to zasługa porządnego stomatologa. Skoro twoja stomatolog chce sprowadzić chirurga to powinnaś się tylko cieszyć, bo oni chyba najlepiej umieją je wyrywać. Powodzenia
Magdzik
Ja usuwałam ósemkę(grins) Dostałam znieczulenie i nic nie bolało, ale czułam samo "wyciąganie" zęba(grins)(krejzolka)(krejzolka) Dopiero po kilku godzinach jak znieczulenie przestało działać, to trochę bolało to miejsce i krwawiło, ale wzięłam ketonal i po bólu(grins)(kciuki)
marta1984
ósemki są podobno najgorsze, ale...
ja miałam osuwaną jakieś dwa miesiące temu i to w dodatku dolną (podobno one są najtrudniejsze do wyrwania bo się rozłupują). Ósemka nie była jeszcze wybita i w dodatku rosła po skosie do pozostałych zębów. Przed zabiegiem dostałam znieczulenie w dziąsło i policzek i na prawdę nic nie bolało rwanie (a stomatolog chyba 15min manipulował przy tym zębie). Dziura po zębie została zaszyta i po ok 2 tyg miałam ściągane szwy (bezboleśnie). Jeszcze ok 2 godzin po zabiegu działa znieczulenie i do następnego dnia nic nie można jeść. Jedyna rzecz nieprzyjemna w tym wszystkim to uczucie szczękościsku utrzymujące się ok tygodnia po znieczuleniu. Polega ono na tym, że nie możesz zbyt szeroko otworzyć buzi i trochę to przeszkadza przy myciu zębów. Ja jestem zadowolona:-)
Brygidka82
Ja mialam ósemkę tą dolną usuniętą oczywiście przez chirurga i tego samego dnia z moją siostrą:))ale przyznam że bolało, a jak zaszczyk przestał działac po jakiś dwóch godzinach od wyrwania zęba koszmar, no ale takie żeby trzeba wyrywa niestety.Razem z siostrą wyglądaliśmy jak chomiki i włacałyśmy do domu to ryczałyśmy... ehh trzeba to przeżyc i tyle, jednych moze bolec bardzo drugich mniej.
Achcha
Usuwałam rok temu siódemkę, czekam na zastrzyk znieczulający a lekarz coś mi tam ciapka w tej szczęce i sobie poszedł. Nie ma go , nie ma a ja se myślę : Gdzie on cholera poszedł? Ja się tak boję, już się nastawiłam na zastrzyk a on se spacery urządza! Czekam i czekam a tu czuję, że mi szczena drętwieje... Tak mi znieczulał, że nawet nie zauważyłam!!!! A usuwanie to jak wykręcanie śrubki - małe miki! CO SIĘ BOISZ? PORÓD PRZESZŁAŚ WIĘC ZĄB TO PIKUŚ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ewa0528
Ja tez usuwałam ósemke ale odrazu poszłam do chirurga była nią młoda kobieta i jest swietnym specjalistą.Usuwanie trwało kilka minut znieczulenie miałam mocne długo nic nie czułam,no potem dziąsło troche bolało
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.