Menu

Usypianie

Mam mały problem z moim maluszkiem, od jakiegoś czasu nie chce wieczorami usypiać. Mąż bez problemu kilka minut go polula i mały śpi jak aniołek, a mi za żadne skarby nie pozwala się dać uśpić. Jak go lulam to się pręży i płacze, jak go biorę do łóżka to znów się śmieje i jest gotów do zabawy, a jak go wkładam do łóżeczka to jest przeraźliwy płacz.

KdaPl
 660  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Wychowanie sen płakać dziecko

Odpowiedzi

justa
Może akurat teraz Twój maluszek potrzebuje więcej kontaktu z tatem? Czasami sie tak zdarza, że dziecko chce by więcej zajmował się nim jeden z rodziców i to z czasem się zmienia: raz mama jest faworyzowana raz tato. To znam z autopsji jak również z obserwacji.
hogata
Polecam ci metodę Tracy Hogg. Mianowicie kładź małego do łóżeczka, jak płacze to weź go na ręce, żeby go uspokoić, później z powrotem do łóżeczka i tak w kółko aż nie przestanie marudzić. Wiem, że tą czynność czasem trzeba powtórzyć na początku 20 razy i że metoda jest dość kontrowersyjna, ale naprawdę pomaga.
carla1978
pamiętaj, żeby twój synek nie czuł się samotny przy usypianiu, żeby czuł twoją obecność. Żeby wiedział, że jak będzie się coś działo to zawsze jesteś obok. A o metodzie , o której pisze hogata nie słyszałam, ale może faktycznie warto spróbować
kasia13_archiwum
@hogata. To moze byc dobra metoda, bo nie zostawia sie dziecka placzac, tylko uspokaja je. Ta metoda podoba mi sie duzo bardziej od innej popularnej w Niemczech (ale tez tam krytykowanej) metody, zeby placzace dziecko uspokajac, ale w zadnym razie nie brac na rece i zostawiac same placzac.
Wiec metoda przez ciebie opisana nie wydaje mi sie kontrowersyjna w ogole.

Z drugiej strony, byc moze jest tak, ze ty sie kojarzysz synkowi tylko z zabawa i wesolymi rzeczami. A tatus ze spaniem. Moze nie warto na razie nic zmieniac i niech tato dalej to robi. Byc moze rzeczywiscie jest tak, jak juz mowila @justa, ze synek jest na takim etapie swojego zycia, gdzie bardzo potrzebuje kontaktu z tata. Bo z mama tak czy inaczej w dzien duzo ma.
kasia13_archiwum
Ta druga odpowiedz byla do @KdaPl... :-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.