Menu

usypianie i sen

mój maluch ma 3 miesiące i teraz widzę że sama sobie biedy narobiłam a mianowicie usypiałam go zawsze przytulając go sobie do piersi mały leży ma brzuszku wzdłuż mojego ciała i tak się przyzwyczaił że teraz nie chce inaczej zasypiać a nawet na nikim innym, A poza tym spodobało mu się spanie ma brzuszku i jak tylko położę go na plecki to zaraz sie budzi z krzykiem. Pani doktor powiedziałą mi że nie powinnam go kłaść na brzuchu do spania. Poradźcie jak oduczyć go takiego zasypiania i spania na brzuchu

jola198622ol
 697  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta sen usypianie

Odpowiedzi

Zana
a niby dlaczego dziecko ma nie spać na brzuchu ???...w dodatku 3 miesięczne dziecko ??? (smutna)(smutna)(smutna)
jola198622ol
no nie wiem tak mi powiedziała pani doktor że jeszcze za szybko żeby spał na brzuszku bo może się udusić bo taki maluch jest rzekomo za słaby jeszcze żeby tak spać
Zana
zmień pediatre !!!
Beki
Oczywiście że jest za mały żeby spać na brzszku.. nie ma jeszcze siły żeby podnieść czy przekręcić główkę.. a co dopiero zapłakać, że nie wygodnie! Pare dni i się oduczy.. tylko konsekwentnie (kwiatek)
karolincia
w tym wieku obracałam małą na plecki bałam sie tzw. śmierci łóżeczkowej
Nicoletta
ja do tej pory nie pozwalam małej spać na brzuszku..
(ma skończone 6 miesięcy)
i jak tak zaśnie to czekam na ten mocniejszy sen żeby nie obudzić i obracam na boczek..
boje się,że się zachłyśnie śliną albo coś - chociaż nigdy jej się nie ulewało to i tak mam stracha...
a jak oduczyć? przekładać tak długo na jej przekór aż się przyzwyczai..
Kamkamka
Mój też tylko na brzuszku smacznie spał, gdy tylko położyłam go na plecy zaraz się budził i płakał. Kładłam go często na boczku, a pod brzuszek podkładałam zrulowany ręcznik żeby nie leżał całkowicie na brzuszku tylko tak jakby na boczku. Po czasie mały oduczył się spania na brzuszku, ale to trwało tylko do momentu jak nauczył się obracać z plecków na brzuszek od tego momentu zawsze sam się obróci na brzuszek- to jego ulubiona pozycja do spania.
Mamanana
Moja córka w tym wieku spała na brzuchu, lub na boku. Na plecach zaczęła spać dopiero jak sama zaczęła się przekręcać przez sen.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.