Menu

Utrudnienia dla konkubenckich par w akademikach - słuszne?

Jeszcze do niedawna mieszkanie w jednym pokoju w akademiku zarezerwowane było wyłącznie dla osób tej samej płci lub małżeństw. Od pewnego czasu sytuacja ta zaczyna się stopniowo zmieniać, jednak pary, które chcą mieszkać razem w jednym pokoju nie mają wcale tak łatwo. Jak donosi serwis tvn24.pl, w akademikach Politechniki Łódzkiej jest to możliwe, jednak studenci muszą najpierw uzskać pisemną zgodę rodziców na wspólne mieszkanie. Zwolennicy takich regulacji twierdzą, że to konieczne, gdyż studenci w wielu przypadkach są utrzymywani przez rodziców, którzy w związku z tym mają prawo decydować o tym, z kim mieszka ich dziecko. Przeciwnicy widzą w tym jedynie utrudnianie sytuacji na siłę i nieżyciowy archaizm obyczajowy. Co sądzisz na ten temat? Uważasz, że konieczna jest zgoda rodziców w takich sytuacjach?

NetMamaTeam Team
 480  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Opieka nad dzieckiem akademik pary konkubenckie

Odpowiedzi

LaMandragora
bzdet...
pedofilia to namietnosc...
ale mieszkanie z ukochanym/ukochana zakazane...
tylko w moherolandzie...
Iwona1977
Zawsze wydawalo mi sie ze studenci to osoby pelnoletnie...wiec jaka zgoda rodzicow???
amalka
Jestem zdecydowanie za koniecznością uzyskania zgody rodzicielskiej. Ba! Poszłabym dalej- obowiązkowy, całodobowy monitoring i to koniecznie z noktowizorem na wypadek nocnych ekscesów. Istotne jest też cotygodniowe wysyłanie rodzicielom paragonów (wszak wydatki pociechy również trzeba kontrolować) Nie może się obyć również bez odwiedzin na uczelni i wywiadów środowiskowych co najmniej raz w miesiącu. Ponadto wskazane regularne badanie moczu, krwi i co tam jeszcze mamusia z tatusiem przebadać zechcą (kciuki)
oli28
Zwyczajne łamanie praw człowieka i tyle!!Osoba pełnoletnia sama podejmuję decyzję i odpowiedzialna jest za swoje czyny.Więc jaka zgoda rodziców??
amalka
Ps. Co nie weźmiecie mojej wypowiedzi na poważnie (smiech)
goskapolak
Ja to w ogóle dziecka na studia nie poślę! Tam tylko ruja i poróbstwo pod szyldem edukacji! O!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.