Menu

Uważasz, że kolejność narodzin ma wpływ na to, jakim się jest człowiekiem?

Ta popularna na początku XX wieku teoria znowu powraca do łask. Jak podaje serwis wyborcza.pl, naukowcy chętnie wyciągają coraz dalej idące wnioski o tym, w jaki sposób kolejność narodzin może wpływać na zdrowie, osobowość i jakość życia człowieka. I tak na przykład powstają teorie, które mówią, że im więcej starszego rodzeństwa, tym wyższe ryzyko popełnienia samobójstwa, a pierworodne dzieci utrzymują silniejsze relacje z rodzicami niż te "środkowe". Do cech, na które może wpływać kolejność narodzin badacze zaliczają także między innymi wzrost, iloraz inteligencji czy odporność organizmu. Myślisz, że coś w tym jest? Uważasz, że kolejność narodzin ma wpływ na to, jakim się jest człowiekiem?

Uważasz, że kolejność narodzin ma znaczenie?

NetMamaTeam Team
 627  10

Odpowiedzi

mateuszowa
Pytanie dnia - pytaniem dnia (krejzolka)

Jedynie sposób wychowania, może mieć wpływ na to, jakimi jesteśmy ludźmi.
alinagj1o2
Dla mnie to bzdura.
Beatka9316
Nie...!! To są jakieś bzdury. Wszystko zależy od wychowania rodziców lub opiekunów prawnych jakim się jest człowiekiem. Kolejność narodzin nic do tego nie ma.
flame123
Tak. Ministerstwo Dziwnych Kroków też funkcjonuje.
monia01081985
bzdura bzdura i jeszcze raz bzdura i będę stała po stronie wielodzietnych rodzin ja pochodzę z takiej rodziny i powiem jedno nie ilość dzieci świadczy o człowieku tylko wychowanie i wartości przekazane przez rodziców. i powiem jeszcze jedno oni chyba badali rodziny patalogiczne a nie rodziny z normalnych domów.
oli28
Bzdura bzdura i jeszcze raz wielka bzdura
kama86
Bezsensu...Tylko wychowywanie uczenie i przekazywanie wartosci swiadcza o czlowieku,a nie data narodzin czy kolejnosc..
Ci badacze powinni najpierw przebadac siebie(przewracaoczami)
flame123
Właśnie do mnie dotarło, że jestem środkowa (moja Siostra urodziła się martwa, więc mogło mi się pomylić). Faktycznie - środkowi to dziwacy:-) :-) :-)
Bestyjka
Jestem najstarsza i o dziwo zawsze czułam się mniej akceptowana, najbardziej krytykowana i do dziś to zauważam. Mam też najsłabsze relacje z rodzicami ale znów zauważam często, że najstarsi z rodzeństwa mają najsilniejszy charakter (co nie zawsze jest plusem) czyli ogólnie bzdura
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.