Menu

Uważasz, że polscy taksówkarze powinni przejść kurs opieki nad rodzącą kobietą?

Jak podaje serwis polskieradio.pl, Hiszpańskie Stowarzyszenie Położnych postanowiło powołać do życia projekt, w ramach którego madryccy i barcelońscy taksówkarze przejdą bezpłatne szkolenie z zakresu opieki nad rodzącą kobietą. Impulsem do takiej decyzji był fakt, iż coraz więcej hiszpańskich kobiet udaje się na porodówkę taksówką i poród często rozpoczyna się podczas jazdy, wobec czego wielu kierowców jest bezradnych. Co sądzisz na temat tej inicjatywy? Uważasz, że polskim taksówkarzom również przydałoby się takie szkolenie?

Uważasz, że takie szkolenia są potrzebne?

NetMamaTeam Team
 1070  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród poród szkolenie

Odpowiedzi

MaLaCzarna
OMG biedni taksówkarze . Absolutnie nie , taksówka to nie porodówka! Poród może przydarzyć się wszędzie to może przeszkolmy całe społeczeństwo ;)
kama86
Bezsensu...(bach)
Beatka9316
Jak dla mnie to w ogóle bezsensu... Wszędzie można zacząć rodzić. !!
patik89
Dokładnie macie racje rodzić można zacząść wszedzie więc może przeszkolmy wszystkie zawody gdzie pracują kobiety albo wogóle przebywają. Beznadziejny pomysł
oli28
Pomysł beznadziejny bo tak jak piszą dziewczyny trzeba by było przeszkolić całe społeczeństwo
patik89
Tak i w taksówkach może zamontować łóżka porodowe no bo jak ma dziecko przychodzić na świat to niech przychodzi pod opieką wykfalifikowanego położnika, ale również w warunkach jak na porodówce beznadzieja.
amalka
Ależ radykalne wypowiedzi... Czy POWINNI- nie wiem, czy uważam pomysł za głupi- NIE! Kurs ma być darmowy a taksówkarze posiąść mają wiedzę, jaka w życiu przydać się może (niekoniecznie w taksówce) "Ubędzie im" jeśli przejdą szkolenie? A no nie.

Większość z Was popiera wprowadzanie kursów udzielania pierwszej pomocy w szkołach. Za moich czasów (nie wiem jak jest w tej chwili) na PO obowiązkowo uczyliśmy się jak ułożyć człowieka w pozycji bocznej, jak reagować gdy ktoś spożyje coś trującego, jak opatrywać rany, gdzie użyć jodyny a gdzie wody utlenionej... Wiedzę miałam okazję wykorzystać.

Chętnie sama poszłabym na "kurs dla taksówkarzy", bo życie pisze różna scenariusze.
oli28
Sam kurs w sobie nie jest głupim pomysłem tylko powinien być wprowadzony na szerszą skalę,a nie tylko dla taksówkarzy
oli28
Tak kurs pierwszej pomocy owszem powinien przejść każdy w 100%
oli28
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić rzeszy mężczyzn,którzy udają się na kurs opieki nad rodzącą kobietą biorąc pod uwagę,że nie jeden facet nie chce być przy porodzie własnego dziecka.
Beatka9316
Ja również jechałam taksówką... :)
Beatka9316
No to jednak widać, że dużo jeździ do porodu taksówkami :D
goskapolak
Atena- to że ktoś auto ma nie znaczy,że nie korzysta z taksówek.Ja korzystam tak samo często jak jeżdżę autem:)
Nie wiem czy dobrym pomysłem jest kurs opieki nad rodzącą bo w taksówkach jeżdżą różni ludzie;chorzy na padaczę,cukrzycę,astmę z niewydolnością krążenia,z chorobami serca,nadcisnieniem.
Jestem za równouprawnieniem,niech taksówkarze szkolą się w udzielaniu pomocy także tym chorym.(rofl)
krasna1
najpierw to niech przejdą kurs prawidłowego zachowywania się w taxi i na drodze,

ja nie wrzucam wszystkich taksówkarzy do jednego worka,ale ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia...władcy szos ,nie wspomnę o dymie papierosowym w środku

a co do pytania to uważam,że nie powinni
goskapolak
No,nie sądzę,że taksówkarze zarabiają tylko na kobietach jadących rodzić(rofl) Aż tak kolosalnego przyrostu u nas nie ma.
renata29
Nie powinni.Nie po to jest się taksówkarzem.W końcu kobiety rodzące jadą do szpitali bo tam jest kompetentny personel.Kurs pierwszej pomocy to co innego.Ten przydałby się każdemu.
flame123
Ja jestem za:-) Przecież w Trójmieście, gdyby jechał do szpitala różnymi "magicznymi" i sobie tylko znanymi skrótami, to możliwe jest, że rodząca nie tylko wyda dziecko na świat, ale w następną ciążę zdąży zajść.

PS jeszcze by opierdziel dostała, "że nabrudzila".
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.