Menu

Używany materac do łóżeczka

Witam, koleżanka pożyczyła mi łóżeczko imateracyk. ZAstanawiam się, czy nie warto kupić nwego materacyka, bo boję sie odkształceń, co o tym sądzicie?

Atramka1977
 2089  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zakupy materace dla dzieci

Odpowiedzi

madziaa180
Ja też miałam pożyczone Łóżeczko i materacyk też od siostry.
A jeżeli ten Twój jest zużyty to przecież możesz kupić ostatnio kupowałam chrześnicy to z gąbki kosztuje ok 30 złotych
xkasiulax
jeśli jest czysty w dobrym stanie czemu nie....ja miałam nowy materac jak i łóżeczko,ale gdy by się taka okazja trafiła wzięłabym:)....(kciuki) ...
LaMandragora
No to powiem ciekawostke. Czytalam ostatnie badania nt. SIDS... i jakas tam nowa teoria glosi, ze uzywane materace wlasnie tez sa jedna z przyczyn. Chodzi o to, ze pot, wilgoc, wchlaniaja sie w materac... w srodku moga rozwijac sie (w sposob niezauwazony) plesnie i dziecko wdychajac to... wiadomo... korzysci ma mizerne.
Nie wiem, ile w tym prawdy, ale nasza pediatra, jak bylam w ciazy ze srednia, mawiala, ze lozeczko moze byc uzywane, natomiast materac dla kazdego dziecka zawsze nowy.

... Takze nie... uzywanego materacu bym nie wziela.
domka
Ja kupiłam używane łóżeczko dla Zuzi i materacyk też jest używany ale jest w dobrym stanie i nie widzę potrzeby kupienia nowego .....Jeśli jest brudny i faktycznie bardzo zużyty to wymień , a jeśli tego po nim nie widać ,to tylko strata kasy ...
tlolek
za jakiś czas urodzi nam się drudzie dziecko. łóżeczko będzie to samo ale materacyk kupuje nowy.
LaMandragora
@atena... (kciuki)
daryjka87poznan
Ja mam takie samo zdanie co domka.
Majaaaaaa0000
ja dostałam łózeczko jak i materac uzywane od meza brata...w dobrym stanie...i do teraz jest dobry ...;) (prezent)
aneta1262
ja mam używane łóżeczka materacyki są nowe może przez to że pracowałam ja jak i mój A w firme co zajmuję sie piankami i robią materace....także mieliśmy tanio materace i z lepszej pianki....
JustiSam
Ja mam uzywane lozeczko ale materacyk kupilam nowy. To nie jest duzy koszt(30-80zl). Ja bym nie chciala spac na uzywanym materacu, takie jest moje zdanie.
kreskah
jak jak JustiSam- dla pierwszej córci miałam łózeczko stare, ale kupiliśmy nowy materacyk- taki lepszy, ponad 100 kosztował, wtedy dużo się naczytałam, że materac i buty dziecko powinno mieć nowe. wybraliśmy też materac który miał najlepsze opinie.
teraz będę mieć 2 córcię i materacyk ten sam, tylko odwracamy na drugą stronę. jest on gruby, ma 3 warstwy- kokos, pianka, kokos i cały czas był na jednej stronie, więc stwierdziłam, że może będzie ok.
odkształceń może nie widać, ale zawsze w jakimś stopniu materac się układa do dziecka.
tylko to jest tak, po obcym dziecku bym nie brała, ale po swoim to jakoś tak inaczej:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.