Menu

w 2014 ma nie być komunii

Oj to się księża zmartwią- tyle kasy przejdzie im koło nosa.A jeszcze bardziej zmartwią się restauratorzy,krawcy,fotografowie,kamerzyści(awve)
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,10373573,Zamieszanie_z_komuniami__W_2014_roku_ich_nie_bedzie.html

ajrian
 913  20

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Wychowanie komunia święta

Odpowiedzi

agnese32
a co to za nowosc ja nie wierze w to (zla)
Juli1303
Pożyjemy zobaczymy....tyle na ten temat. Do 2014 jeszcze kupa czasu i decyzji pewnie wiele zapadnie odnoście tego tematu. Nie ma się czym cieszyć albo martwić na zapas.
Anemona
w końcu ja nie wiem czy przeszła ta ustawa że sześciolatki idą do pierwszej klas?? Bo ostatnio ucichł ten temat, no wiadomo wybory , korytko czeka.
Kordelia
Wierzyć się nie chce (krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)
Mnie by to pasowało, bo po komunii starszego syna mam uraz do takich "imprez" (grins)
ajrian
No Atena,skoro komunii ma nie być to i nie ma po co dalej żyć(grins)
margolcia85
hahahaha wyssane z palca! Moje dziecko w 2016 ma iść do I Komunii Świętej i dzwoniłam w tej sprawie nawet do kurii mertropolitalnej w Poznaniu (moja parafia należy własnie pod poznańską Kurię) bydokładnie sprawdzic kiedy moje dziecko pojdzie do komunii ponieważ była to kwestia załatwienia własnie lokalu na przyjęcie, nikt nic nie mówił o tym by tę uroczystośc odwoływano:) więc jakoś nie chce mi sie w to wierzyc
ajrian
Margolciu ale Ty chyba nie doczytałaś.NIE MA BYĆ KOMUNII TYLKO W 2O14 ROKU.A Twoje dziecko idzie przecież w 2016 więc co ma piernik?
Beki
No i co z tego? W jakim celu to wkleiłaś? W informacyjnym? Czy żeby po raz kolejny zakpić z KK i wierzących? Bez sensu.
ajrian
Z nikogo nie kpię- to są fakty,że księża sciągają od wiernych sporo kasy przy okazji komunii.Nie bierz tak strasznie wszystkiego do siebie. Masz,że tak sparafrazuję słowa jednej z netmam "kompleks Ajrian"?(grins)
piasekpustyni
nawet jak nie będzie pierwszej komunii świętej w 2014 /choć wątpię/ to za rok będzie więcej dzieci i już. co za problem?
Beki
No dobrze, ale dlaczego to tu wkleiłaś?
I ajrian, daruj sobie, ale nie pochlebiaj sobie.
Anemona
nie wiem czy księża "ciągają od wiernych sporo kasy przy okazji komunii"
U nas jeżeli są jakieś składki na kościół do dobrowolne, kto chce to składa ofiarę, nie wiem jak to wygoda gdy organizowana jest komunia. Coś mi sie kojarzy że rodzice składają ofiary na zakup czegoś do kościoła, a Ksiądz dostaje kwiaty za poświęcenie ich do tej uroczystości.
Nie jestem gorliwą katoliczką która wierzy w księży itp. ale nie lubie jak ktoś kto nie ma o czymś zielonego pojęcia wypowiada sie jak by pozjadał wszystkie rozumy.
piasekpustyni
"nawet jak nie będzie pierwszej komunii świętej w 2014 /choć wątpię/ to za rok będzie więcej dzieci i już. co za problem?"
Zgadzam sie z tobą @piasekpustyni
daryjka87poznan
A dupa...nie wierze w to.
ajrian
Anemona a ja znam przypadki kiedy ksiądz życzy sobie upominek finansowy z okazji przygotowania dzieci do komunii.Mogę podać województwo i parafię(grins) .Znam też sytuacje,że księża i zakonnice przygotowujące dzieci mówią,gdzie rodzice mają kupować kwiaty do ozdoby i rózne tam wstążki,chodniczki a jeśli rodzice przychodzą i twierdzą,że wiedzą gdzie jest taniej ksiądz każe się składać i sam kupuje tam gdzie zalecił.Na jednej z wsi rodzice musieli się składać na poczęstunek dla księzy i przygotować go oraz "usługiwać" przy stole.
Ja się wypowiadam na podstawie doświadczeń i sądzę,że wiele z Was ma podobne.
jagoda30
ja coś słyszałam, że ma byś przesunięty wiek dziecka przystępującego do komunii, ma byc starsze i mądrzejsze.U nas też jest "dobrowolna składka", a to bieganie do kościoła przez cały rok na wszystkie masze i modły dzieciom bokiem wychodzą
pscolka1987
ja wierze w boga, nie w księdza ..fakt faktem ze kościół robi to na co ma ochotę więc bym sie nie zdziwiła ,a u nas co niedziela jest moi drodzy parafianie potrzebujemy na .....a co niedziela tace wypchane papierkami (pout) nawet ja tyle nie mam(wow)
xkasiulax
Żyycieee!!!
karolincia
Jestem za tym przesunięciem wieku wierzę w Boga nie w księży i widze w komunii inny sens nie tylko kamery prezenty i fotografie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.