Menu

W ciąży na wakacje...

Jestem w 3 miesiącu ciąży, przed nami piękne lato a ja cały czas się waham, czy zdecydować się na wyjazd na wakacje czy nie? Jak myślicie? Chciałabym pojechać głównie ze względu na starszego synka... I tak ze względu na niego nie będziemy przesiadywać za długo na słońcu. Sama nie wiem... Czy zdecydowałybyście się na moim miejscu na wyjazd? Czy podróżowałyście w ciąży?

monjuk
 3239  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Czas wolny i Sport ciąża wyjazd wakacje urlop

Odpowiedzi

artanis
Nie widzę przeciwwskazań wyjazdu na urlop, ale musisz to dobrze zorganizować. Zaczynasz drugi, teoretycznie najbardziej niebezpieczny trymestr. Myślę, że dalekie wyjazdy zagraniczne należy sobie odpuścić, zwłaszcza do krajów egzotycznych, gdzie istnieje możliwość zarażenia się tropikalnymi chorobami. Najlepiej wybrać jakąś miejscowość niedaleko miejsca zamieszkania, nad jeziorkiem, czy nad morzem, aby podróż nie była zbyt męcząca. Koniecznie zorientuj się, czy w danej miejscowości znajduje się szpital - który w razie czego udzieli Ci profesjonalnej opieki. Koniecznie weź ze sobą kartę ciąży. Powinnaś także zapytać o to swojego ginekologa prowadzącego ciążę. Myślę, że on najlepiej Ci doradzi czy taki wyjazd jest bezpieczny dla Ciebie i potomka:)
justa
Jeśli dobrze się czujesz to jak najbardziej wyjedźcie na wakacje:) Zmiana klimatu na pewno dobrze zrobi i Tobie i dzieciom :)
jolks28
Ja się konsultowałam z lekarzem i jedziemy w tym roku na Węgry. Ubezpieczenie mam jakby co, więc jestem spokojna. Moja ginekolog poradziła mi, żebym sobie zabrała koniecznie przeciwgrzybiczne środki do higieny intymnej (tantum rosa), rumianek, mocne kremy z filtrem, coś na zgagę - mogę w razie potrzeby jeść pół tabletki rennie, nie siedzieć za długo na słońcu, dużo pływać i dobrze się bawić!
johanna
Ja mam termin porodu na sierpień, więc wolę nie ryzykować! :) I tak bardzo źle znoszę teraz upały więc pewnie cięzko by mi było tak naprawdę skorzystać w tych wakacji.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.