Menu

w ciąży zwolnienie

kochane mam pyt widze ze udzielacie dobrych porad, wiec prosze o jedną z nich jestem w 8 tyg ciąży mam skierowanie do szpitala jutro się wybieram ale cały czas pracuję lekarz nie dał mi zaświadczenia o ciąży do pracy bo powiedział ze w szpitalu mi dadza umowe mam do 2011r czy mogą mnie zwolnic co mam robić jak w pon nie rzpyjde do pracy bo bede w szpitalu

weka
 705  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko

Odpowiedzi

weka
no jeszcze do niego dzwoniłam zeby dal mi jakies zaswiadczenie do pracy to mi powiedzial ze dostane w szpitalu
monilajsa
powinien dać zwolnienie bez zbędnego gadania
daryjka87poznan
Mi wypisywał ginekolog wiec Tobie tez powinien.
ja80
Jak będziesz w szpitalu to do pracy nie pójdziesz, logiczne. Przy wypisie ze szpitala dostaniesz zwolnienie które zaniesiesz do pracy, a potem w razie konieczności dalszego zwolnienia będzie Ci je wypisywał lekarz prowadzący ciąże.
Poinformuj tylko pracodawce o pobycie w szpitalu.
cela
Nic się nie martw. Idź do szpitala i poproś pielęgniarkę (już na oddziale) bądź osobę, która zajmuje się wypisami ze szpitala: o zaświadczenie o pobycie na oddziale ginekologicznym i to wystarczy na razie aby przedłożyć w pracy. Póżniej gdy wyjdziesz dostaniesz zwolnienie już z datami.
Iwona1977
jako osoba w ciazy jestes chroniona i nie moga cie zwolnic
Lwiczka
Zwolnic Cię nie mogą. Ale to zalezy tez od zakładu bo u mnie np to wystarczy że byś zadzwoniła i pow. że jesteś w szpitalu, ciąża a poczekaliby na zwolnienie. Oczywiście gdyby się przedłuzało to ktoś z rodziny musi donieść zaśw. ze szpitala. Z tego co wiem teraz zakład pracy nie może żądać na siłę zaświadczeń od lekarza o ciąży. Wystarczy np na zwolnieniu literka B-ciąża.
madzer123
Moim zdaniem to powinnaś zmienić ginekologa,dlaczego nie chciał wypisac zwolnienia dziwne.Mój wypisuje mi zawsze od początku ciąży czyli juz 8 razybrałam zwolnienie.
agnieszka1977
Przy wypisie ze szpitala dadzą zwolnienie lekarskie płatne 100%.
Magdzik
Ale jak jest skierowanie do szpitala, to zwolnienie wypisuje szpital w dniu wypisu. Dlatego ginekolog nie chciał go dać, no bo jak miał wypisać, na ile dni, skoro nie wiadomo było, ile będziesz leżeć???
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.