Menu

W co ubrać niemowlę?

Witam Wszystkie NetMamy. Mam mały problem otóż pod koniec stycznia mam termin porodu i powoli kończe kupywać wyprawkę a zastanawiam się co ubrać dziecku pod kombinezon. Czy jeśli ubiore pod spód tylko śpiochy i kaftanik nie będzie mu zimno?W końcu to tylko poto żeby wyjść ze szpitala do auta i z auta do domu a jak będzie zbyt grubo ubrany to w aucie może mu być za gorąco (klimatyzacja i te sprawy)Jak Wy ubrałybyście lub ubrałyście na konic stycznia początek lutego dziecko na wyjście do domu??Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam(kwiatek)(kwiatek)

Madzik8889
 720  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem ubiór dziecka niemowlę

Odpowiedzi

mala21
ja właśnie urodziłam w styczniu. Mały ubrany był w cienkie śpioszki i kaftanik, na to cieplejszy welurowy pajac i kombinezon, dwie czapeczki. Przy przenoszeniu na fotelik jeszcze kocyk zarzuciłam. W końcu to pierwszy kontakt malucha z zimnym powietrzem. W samochodzie troszkę kombinezon rozpiełam i kocyk zdjełam
emikacpi
chętnie poczytam bo ja początkiem lutego będę miała cięcie i też już myślę jak ubrać małego.
renata29
ubrałabym tylko śpiochy i kaftanik a w czasie przenoszenia nakryłabym kocykiem
renata29
znaczy się pod kombinezon bym to ubrała a nie samo :)
margolcia85
ja rodziłam 3 tygodnie temu, ubralam małej body, śpioszki a na to swweterek i poł śpiochy (z tego sweterka) czpeczka i na to kombinezon a i 2 czapki :) jedną cieńsza a na wierz grubszą :)
No i fotelik nakryty byl kocykiem
karolcia514
ja rodziłam w lutym i jak wychodziłyśmy do domu to mala była ubrana w podkoszulkę na to kaftanik i śpioszki cieplejszy dresik i dwu częściowy kombinezon no i dwie czapeczki jedna cienka a druga grubsza w nosidełku przykryta kocykiem :)
amalka
Dokładnie jak @renata (kciuki) Nie jestem zwolenniczką przegrzewania dzieci...
Krzysio przyszedł na świat we wrześniu i ubrany był w kaftanik, śpiochy, bawełnianą czapeczkę, cieplejszy pajacyk przejściowy z kapturkiem i ocieplacze na nóżki. Przykryliśmy go kocykiem, który towarzyszył nam całą drogę do domu. Mąż nie włączył ogrzewania, by na tak krótkim odcinku nie zmieniać co chwilkę temperatury powietrza. W zimie pod kombinezonem również był tylko pajac lub kaftanik + śpiochy/ bodziak + rajtuzy/ półśpochy. Do tego becik a później kocyk i "osłonka wózkowa" (nie wiem jak to nazwać hehe)
Ada3610
a po co tym dzieciom 2 czapeczki???
Madzik8889
Ada3610 wiadomo że muszą być 2 gdyż jedną ubierasz cienką bawełnianą żeby nie podrażnić skóry głowy a na to zimową która już nie jest taka delikatna
kreskah
ja urodziłam na początku lutego. Malutka miała body krótki rękaw, cienki pajacyk, polarkowe spodenki i bluzeczkę, kombinezon. 1 polarkowa czapeczka i na to kapuza od kombinezonu.w drodze do auta przykryłam kocykiem,w aucie kocyk zdjęłam. rodziłam w innym mieście, do domu jechaliśmy godzinę, małej nie rozbierałam, ale nie włączaliśmy grzania, sami siedzieliśmy w kurtkach.
oczywiście nie powinno się przegrzewać dzieci, ale noworodek nie ma jeszcze uregulowanej ciepłoty ciała i powinien być ciepło ubrany, bo bardzo łatwo się wyziębia- pod warunkiem, że temp. w aucie będzie podobna do tej na zewnątrz.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.