Menu

W jakim wieku Twoje dziecko nauczyło się jeździć na rowerze?

Rower - to niezmiennie od pokoleń jedna z ulubionych form rozrywki dla małych i dużych. Jazda na rowerze jest nie tylko źródłem dobrej zabawy, ale także sposobem na aktywność fizyczną i rodzinne spędzanie wolnego czasu. W jakim wieku Twoje dziecko nauczyło się jeździć na rowerze? Jaką metodę stosowałaś, aby je tego nauczyć?

NetMamaTeam Team
 1442  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Czas wolny i Sport rower nauka jazdy

Odpowiedzi

Anulkaa
Moja córcia najpierw miała hulajnogę, potem w wieku 3 latek zaczęła jeździć na rowerku biegowym i wtedy tez kupiliśmy zwykły rower. Jeździła z kółeczkami pomocniczymi jakiś czas. I potem je zdjęliśmy.

Dokładnie w dniu 4 urodzin przejechała samodzielnie na rowerku - bez pomocniczych kółek -jakieś 30 metrów i się zaczęło :) Teraz jeździmy razem i to często :)
amalka
Niestety dopiero jakiś miesiąc temu... Z oczywistych (dla niektórych z NetMam) względów nie byłam w stanie ganiać za rowerkiem, teraz natomiast nie wolno mi dźwigać a "sprzęta" trzeba jakoś znieść po schodach. Jeśli rower, to tylko z małżonkiem a jego nie ma całymi dniami... Na szczęście Junior szybko załapał i teraz ciąga nas do skateparku (grins) Obecnie zaczynamy przygodę z deskorolką (podpatrzone od starszych kolegów w skateparku właśnie)
amalka
Ps. Synek skończy we wrześniu 6 lat.
JUSTYS
Dominik zaczął jezdzić na rowerku bardzo wcześnie dostał na drugie urodziny ,mając 3,5 śmigał już bez bocznych kółek.
A jak się nauczył?!biegłam za nim ,w końcu złapał równowage puściłam a on pojechał .Nauka zajeła mu dwa dni
A dodam ze mój tez z tych chudziutkich ;-)a rowerem pedałował już mając 2,6
amalka
Aaaa... Na 4rech kółeczkach Junior śmigał mając jakoś 3,5- 4 latka chyba... Pojazd był mniejszy i lżejszy więc mogłam go znosić po schodach.
milcia22
4,5 roku- śmiga na dwukołowym rowerze
irekzboralski
Na rowerku który miał 4 kółka Miki jeździł jak miał 3,5 roku
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.