Menu

W kąpielówkach czy bez?

Doradźcie mi proszę... Mój Maciek ma 19 miesięcy. W weekend była śliczna pogoda pojechaliśmy nad wodę. Mały gonił, bawił się kamyczkami, ale za żadne skarby nie chciał się bawić w kąpielówkach. Czy myślicie, że to wypada, żeby dziecko w takim wieku w miejscach publicznych biegało nago? Czy już jest za duży?

monjuk
 694  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat spacer kąpielówki ubranie dziecko woda

Odpowiedzi

artanis
Wypada, oczywiście, że wypada!:) Ale weź pod uwagę, że jeśli w pobliżu są 2-3letnie dziewczynki, mogą być nawet przerażone. Zresztą, kąpielówki to ochrona pupy i wszelkich otworów przed piaskiem, brudem itd. Warto więc jednak nauczyć dziecko chodzić w kąpielówkach bądź chociażby zwykłych bawełnianych majteczkach.
Aagataa
Rafałek do drugiego roku życia biegał po plaży na golasa - zresztą obserwując dzieci to była norma. Fakt faktem jeździliśmy zwykle za granicę, a tam jest większa swoboda pod tym kątem. Potem sam się upomniał że chce mieć kąpielówki jak tata i po kłopocie. Ważne natomiast jest, żeby po wyjściu z wody przebrać kąpielówki na suche a te mokre przesuszyć na słońcu. Być może Twój malec nie chce po prostu biegać z mokra pupą?!
justa
Nie ma sie co przejmować- tak małe dzieci lubią w gorące dni biegać nago.. Pewnego lata sam upomni sie o kąpielówki dla siebie :) I po problemie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.