Menu

W oczekiwaniu na przyjście dziecka na świat

Kiedy zaczęłyście kompletować ubranka i inne potrzebne rzeczy dla dziecka jak kosmetyki, pieluszki itd? Kiedy rozpoczęłyście urządzanie pokoju dla nowego członka rodziny, kiedy jest odpowiedni moment na zakup wózka? Ciekawi jesteśmy jak wyglądały u was przygotowania!

Ania
 1876  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zakupy wyprawka zakupy

Odpowiedzi

Achcha
Wiadomo, że 9 miesięcy bardzo się dłuży a przyszła mama ma fioła na punkcie przygotowań - szczególnie przy pierwszym potomku. Pomimo przestrzegania starszej, żeńskiej części rodziny nałogowo kupowałam malńkie ubranka, pościel i małe gadżety na początku w kolorach neutralnych - głównie zielone a potem również niebieskie bo już wiedziałam, że będę miała synka. Łóżeczko kupiłam w ósmym miesiącu a przygotowałam je prawie trzy tygodnie przed przewidywanym terminem porodu. Wózek kupiłam już po porodzie.
daryjka87poznan
Ja dosc szybko. Jak byłam w 3 miesiacu juz zaczełam ubranka kupowac bo nie mogłam sie juz doczekac :D:D:D
karolcia514
wszystko zaczęłam kompletować miedzy 8 a 9 miesiącem :)
margolcia85
w pierwszej ciąży od 5 m-ca zaczęłam kupowac co miesiąc "troszkę" potrzebnych rzeczy - było to 5 lat temu, co miesiąc przeznaczałam na te zakupy 100 zł (ile wtedy można było za to kupić!) Do dziś przechowuję paragony hihihi może to głupie ale wiem przynajmnije ile wydałam i mam porównanie ile oc kosztowało - teraz jestem już w 6 m-cu i nie kupiłam kompletnie nic poza butelkami i podgrzewaczem, bo tego nie miałam a reszty nie kupuję bo nie ma takiej potrzeby po straszym synku mam wszystko - czeka nas tylko zakup wózka, ale to już po porodzie:)
tlolek
pierwsze "buciki" kupilam 10m-cy przed zajściem w ciąże :)
(wtedy postanowiliśmy że chcemy mieć dziecko)
a wyprawkę zaczęłam kompletować coś ok. 20tc. do porodu miałam wszystko oprócz fotelika samochodowego (nie było go w hurt. gdzie wszystko kupowaliśmy), który dostarczono akurat w dniu wypisu ze szpitala :)

a przy córci już w 20tc miałam ciuszki poprane i poprasowane bo gin straszył przedwczesnym porodem...
a tak wszystko co najpotrzebniejsze było po synku
emiliab
Ja zarówno w pierwszej ciąży jak i teraz zaczęłam wszystko przygotowywać miesiąc przed dniem porodu. Teraz termin mam za 6 dni i zostało mi już tylko spakować torbę do szpitala, bo zakupione mam już wszystko. Mąż ma tylko kupić kosmetyki pielęgnacyjne potrzebne w domu.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.