Menu

W sprawie pracy

hey pytanko do mam które szukają pracy czy na pierwszej rozmowie mówicie otwarcie ze macie dziecko ?czy mówicie ale dopiero pożniej jak juz pracodawca Was zatrudni?

kasiaczek
 584  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Praca i Finanse praca

Odpowiedzi

JUSTYNA300511
ja mowię na rozmowie ale dopiero wtedy jak mnie o to zapytają...sama nie mówię.
urzyteczna
Mam przerwę w życiorysie, wiec byłam pytana, dlaczego. Odpowiadałam, że macierzyński i wychowawczy, nigdy nie miałam problemów z tego tytułu. Może dlatego, że mam poza tym kwalifikacje?
postrzelonanama
nie widzę powodu, dla którego trzeba byłoby taką informację zatajać. Ja pewnie zapytana, odpowiedziałabym zgodnie z prawdą (grins)
goskapolak
Nie piszę tego w CV bo to nie miejsce na takie infromacje ale zapytana zawsze odpowiem,że mam:)
Nadobna
Myślę, że sprawa jest złozona. Jednak, bez względu na to jaki to rodzaj pracy, nie wolno zatajać takich informacji. Ja nie czułabym się dobrze z faktem, gdyby pracownik zapytany o potomstwo skłamał, a nastepnie starał prostować po rozpoczęciu pracy. Ludziom należy się szacunek.

Ale nie sugerowałabym na "dzień dobry" obrzucania faktami. Najlepiej skupić się na odpowiadaniu na pytania :-) Jeśli zapytają, odpowiedz ale tak by wydżwięk był pozytywny. Przecież jesteś dumna z macieżyństwa (ba! każda z nas jest) a teraz również jesteś gotowa, do pogodzenia go z kolejnym wyzwaniem - pracą :-)

Ja uważam za nietakt pytanie, czy ktoś ma dzieci, czy planuje powiększyć rodzinę, status itd. Ale niestety, wielu osobom na "stanowiskach kierowniczych" po prostu brak podstaw kultury. W innych krajach UE nikt (kto nie chce) nie wspisuje w CV swojej daty urodzenia, stastusu materialnego itp., w naszym wspaniałym kraju również nie ma takiego wymogu choć wiele osób to robi...

Chciałabym równości, ale na te czasy jeszcze musimy troszkę poczekać :-)

Będzie dobrze! Trzymam kciuki! Jakbyś potrzebowała pomocy z CV, postaram się pomóc :-)

Pozdrawiam,
Nadobna
daryjka87poznan
Jak mnie zapyta to powiem....
martus1988
zgadzam się z smerrfetka
28kasia
Ja sama powiedzialam że mam małe dziecko :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.