Menu

Wada wzroku

Czy u was w rodzinie ktoś ma wadę wzroku i czy istnieje ryzyko, że dziecko odziedziczy tą przykrą dolegliwość po którymś z was? Czy w związku z tym częściej przeprowadzacie kontrolę wzroku waszych pociech? A może macie dzieci noszące okulary? Jak to u was wygląda? Podzielcie się z innymi mamami doświadczeniem.

Ania
 3549  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie dziedziczenie wada wzroku wzrok oczy

Odpowiedzi

Achcha
Mam wadę wzroku i mój syn regularnie (odkąd poszedł do szkoły to 4-5 razy w roku) chodzi do okulisty. Na szczęście nie nosi okularów. Młodsze dziecko też mam zamiar przypilnować w kwestii kontoli okulistycznych.
Nula139
Nie mamy wady wzroku,jednak syn nosi okulary ale tylko do oglądania telewizji i na komputer,właśnie miesiąc temu bylismy z Nim na kontroli,za tydzień kolejna wizyta u okulisty,bo z lewym okiem jest coś nie tak.
misiak7
Ja mam zmiany zwyrodnieniowe siatkówki dna oka choroba jest zaawansowana już jest nie uleczalna.Nie ma lekarstwa na nią można jedynie zahamować proces choroby jak to pan dok powiedział mam wzrok 70letniej osoby ;( Miałam przez kilka lat anemie i przez to wzrok mi się po psuł lekarze myśleli , że anemia jest przez miesiączki a to była nie prawda. Nosze okulary bez nich oczy bolą i bym nie usiedziała przed komp czy telewizorem.Kamiś ma zeza rozbieżnego nie ma okularów ale co pól roku chodzimy na kontrole i robimy ćwiczenia oczek.
lolita
Moj maz ma wade wzroku i dlatego u dzieci musimy przeprowadzac regularne kontrole.Mlodszy synek jest jeszcze za maly ale szarszy byl juz 3 razy w kontroli i poki co wszystko jest ok.
mamaMaksa
Mój mąż ma wadę wzroku +3 a u nasz synek +5 od roku chodzi w okularach co pół roku chodzimy na kontrole
emiliab
My mamy dobry wzrok. Jednak moja mama ma wadę wzroku jak i jeden z moich braci nosił okulary w dzieciństwie. Póki co synek ma bardzo dobry wzrok, ale musimy pilnować i kontrolować co jakiś czas oczy.
moniczka
My mamy ok wzrok a z małym byłam tydzien temu na kontroli 2 latka u okulisty i pani powiedziałam ze jest dobrze ma malutka wade ale nie musi narazie nosic okularków bo moze z tego wyrosnie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.