Menu

wady serca u niemowląt

Cześć dziewczyny , mam pytanie o vsd podaortowe i PFO . U mojej Mai podejrzewają te choroby a ma dopiero 3 tygodnie, czy któraś z was ma dzieci z tymi wadami? Czy konieczne są operacje?

ani96
 801  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie choroby serca

Odpowiedzi

ja80
Witam, bardzo mi przykro bo wiem przez co przechodzisz.
Moja starsza córka miała ASD2 (podobne do PFO), jest to otwór w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Bardzo dobrze że macie już diagnozę, moja Marysia niestety była operowana, jej ubytek była duży i dawał już dodatkowe powikłania.
W sumie to od wielkości ubytków i ogólnej kondycji dziecka zależy dalsze leczenie. I nie zawsze konczy się to operacją.
Najważniejsze byś trafiła na mądrych, cierpliwych i wyrozumiałych lekarzy. My takich mieliśmy, i choć operacja byłą dla nas szokiem to wierzyłam że wszystko będzie dobrze. I tak jest. Mania ma juz prawie 7 lat i oprócz małej blizny nie ma śladu po jej chorobie.
Nie wiem skąd jesteś ale gdybyś chciała namiary na świetnych lekarzy w Łodzi to daj znać.
ani96
jesteśmy z Chełma i jezdzimy do DSKdo Lublina , w czwartek będzie miała szczegółowe badania i zobaczymy co dalej, dziękuję za odpowiedz
lullinka
Witam! Odpisalam juz w grupie wady serca. Coreczka miala calkowity nieprawidlowy splyw zyl plucnych typu gornego, ubytek miedzy przedsionkowy i drozny przewod botalla. W czasie jednej operacji, przywrocono prawidlowy splyw zyl i skorygowano pozostale wady. Wlasciwie gdyby nie dwie wspolistnieijace wady nie bylyby obecne, coreczka nie przezylaby po porodzie.
Daj znac koniecznie jak po wizycie u kardiologa.
Trzymam kciuki mocno i sciskam!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.