Menu

waga

dziewczyny czy zdarzylo sie wam zeby wasze malenstwo jedzac normalnie nie przybralo przez tyddzien na wadze...pytam bo moja mala je normalnie(4miesiace)a w tym tygodniu nie przybrala na wadze,,czy moze byc to spowodowane goracem bo tutaj jest 40 stopni,,jest takze bardzo ruchliwa

ania2682
 951  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie dziecko

Odpowiedzi

ADAMSKA98
nie wiem nie wazyłam dziecka co tydzien tylko jak szlam na bilans ,morze zapytaj pediatry
elcia
zgadzam sie z powyższymi ważenie co tydz. to przesada twoja dzidzia jest już za duża żeby kontrolowac jej wzrosty wagi tak rygorystycznie jak u noworodka. Myśle ze jeśli je normalnie to gorąco nie ma tu nic do rzeczy a raczej ruchliwość. kiedy dzieciaki wiecej sie ruszają to tez wiecej spalają.
mammma
nie ważyłam dziecka co tydzień. tylko lekarz na kontroli, czyli co 6 tyg. lub rzadziej. biorąc małą na ręce czułam, że robi się coraz cięższa i byłam spokojna o jej wagę. myślę, że dzieci rosną skokowo, nie równomiernie i dlatego są tygodnie, kiedy mała może nie przybierać. tylko noworodki waży się codziennie i ich waga się zmienia regularnie.
ella84
Droga aniu2682,
„(...)W pierwszym roku życia niemowlę podwaja masę ciała koło 5 m.ż., a potraja koło 12 m.ż. Największy przyrost masy ciała jest koło 9 m.ż.(...)” Zachęcam do przeczytania artykułu pt.: „Waga noworodka” napisanego przez naszą ekspertkę. Mam nadzieję, że rozwieje on wątpliwości dotyczące wagi Twojego maleństwa.

Ela, redaktorka Mamopedii
karolincia
nie mam pojecia nigdy nie ważyłam dziecka co tydzień
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.