Menu

Waga 3 miesięcznego dziecka

Synek za 10 dni będzie miał 3 miesiące, jak się urodził to ważył 4170, po wyjściu ze szpitala ważył 4030, do tej pory bardzo mało przybył na wadze, bo wazy 5560.Dużo ulewa, byłam już u pediatry i kazała mi przychodzić co 2 tyg.W ciągu ostatnich 2 tyg, przybrał 210 g.Dodam, że karmie piersią, ale od początku miałam jakoś mało pokarmu, mimo odciągania, dlatego teraz jeszcze dokarmiam maluszka butelką.Dziewczyny powiedźcie czy on tak mało waży?Martwię się..:-)

Iwet28
 12272  12

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Zobaczylam do ksiazeczek corek (tez byly tylko na piersi), wiec...

Fatima (waga urodzeniowa 3260g) majac tak z lekka ponad 3 m-ce wazyla 6120g.

Yasmina (waga urodzeniowa 3480g) z ok 3 m-cami wazyla 6250g.
kasia13_archiwum
Dodam tylko, ze byly kluchy... a moze twoj synek po prostu jest drobniejszy...
Iwet28
Mam nadzieję, że drobniejszy , dobrze by było, żeby nie wdał się w mamusię i tatusia -)
krysia85
Trzymiesięczne niemowlę "powinno" podwoić swoją wagę urodzeniową. Możesz sprawdzić na siatce centylowej prawidłową jego wagę. Myślę jednak, że niestety troszkę za mało waży, ale jeśli jest pod kontrolą pediatry to będzie dobrze.
kasia13_archiwum
@krysiu... 6 miesieczne niemowle powinno podwoic swoja wage a roczne potroic.
kasia13_archiwum
Choc moze sie myle... kurcze... juz sama nie wiem... wiec wycofuje sie z tym 6 miesiecznym... bo cos mi blyska po glowie, ze to jednak 3 miesieczne...
krysia85
tak, wprawdzie nie podwoił swojej wagi urodzeniowej, ale mieści się w centylach, choć minimalnie no ale jednak.
Misia80
Mikołaj miał przy urodzeniu 3270 a jak skończył 3 miesiące ważył 7900.
pioreckaagniesz
a ja sobie tak myśle ze waga jest ok mój jak się urodził wazył 3100 ma prawie 9 mieś i wazy niecałe 9 je tylko 150ml gdzie w jego wieku dzieci jedzą 220 dodam ze od początku jest na butelce i jest taki wsam ras
tlolek
jeśli mozesz poprosić lekarza o taki preparat Debridat (chyba tak sie pisze) jest świetny na problem z ulewaniem. Kuba tak strasznie ulewał że było juz podejrzenie refluksu. Nie odrazu ale tak po 2 tygodniach stosowania już było lepiej, teraz ograniczyłam mu prawie do minimum ten lek (tylko na noc) i problem z ulewaniem przeszedł. Dziś na przykład ulał poraz pierwszy od 3 dni. przybrał na wadze bardzo ładnie bo z wagi 2830 na 8600 a jeszcze nie skończył 5 miesięcy. Nam jeszcze pomogła specjalna poduszka "klin". Śpisz spokojniej wiedząc że nawet jak dziecko uleje w nocy to sie tym nie zaksztusi bo nie jest na płaskim.
A czy lekarz wykluczył skaze białkową bo przy tym też strasznie dzieci ulewają. synek znajomej tez nie przybierał na wadze (butelkowy) jak się okazało był uczulony na bebilon (mojemu na szczescie odpowiada) i miał skaze białkową, jak przeszła na inne mleko to waga odrazu poszła w górę.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.