Menu

Warzywa do obiadu - świeże, mrożone czy z puszki?

Żywieniowcy i dietetycy głoszą niestrudzenie już od dawna, że największą wartość żywieniową mają świeże warzywa i owoce, nawet jeśli je potem gotujemy. Mrożonki i warzywa z puszki mają jednak tę wielką zaletę, że ich przygotowanie nie zabiera tyle czasu, co "obróbka" świeżych warzyw, a czasem każda minuta mniej przy przygotowywaniu posiłków jest na wagę złota ;-) Jaką taktykę stosujesz u siebie w domu? Gotujesz wyłącznie z użyciem świeżych warzyw czy sięgasz czasem po mrożonki i konserwy?

Ania
 1538  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zakupy Odżywianie warzywa gotowanie mrożonki

Odpowiedzi

renata29
Używam wszystkich warzyw,zimą głównie mrożonek.
amalka
"W sezonie" używam warzyw świeżych, szczególnie cenię sobie takie "działkowe" (czasem kupowałam od teścia koleżanki, w zeszłym roku miałam własne i narobiłam masę przetworów). Zima to co innego... "Świeże" warzywa to masa chemii i lepiej kupować mrożonki (wyjątek do rosołu). Z puszek jedynie groszek konserwowy, kukurydzę i fasolkę.

Ps. Polecam warzywa suszone (naturalnie, nie chemicznie). Lubię suszone buraki, bo tych akurat nie cierpię obierać. Barszcz z owych jest przepyszny, jak ze świeżych.
amalka
W zeszłym roku hehe Tom napisała... W tym roku :)
halina21
w sezonie używam świeże a poza tym mrożone i przetwory domowe a z puszki rzadko jak już to groszek czy kukurydzę lub fasolkę do sałatki :)
sque
W sezonie staram się świeże, ale generalnie kupuję mrożonki. Z puszek to tylko kukurydzę, groszek konserwowy, fasolę do sałatki. Pomimo, że mam małą zamrażarkę to zawsze są w niej jakieś mrożonki, co by na szybko coś zrobić. A moja córa uwielbia zupy więc zawsze coś muszę mieć w zamrażarce.
ada410
Staram się używać świeżych...
mammma
używam świeżych i mrożonych. z puszki unikam. mam alergię na metale.
karolcia514
używam świeżych i mrożonych
natuuusia19
u mnie jest roznie. czasem swierze, czasem mrozone, czasem z puszki. wszystko zalezy do czego mi sia potrzebne, ile mam czasu na przygotowanie i do jakiej potrawy
daryjka87poznan
Uzywam świeżych i mrozonych.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.