Menu

Wazne

Cześć mam do was pytanie;)
w dzieciństwie miałam cztery zabiegi na oboje oczu a jestem w ciąży i jak myślicie czy mogę mieć przez to cesarskie ciecie?

Jukaaa
 681  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża ciaża

Odpowiedzi

ancyk
Myślę że będziesz miała cesarkę, zemną leżała dziewczyna która miała zabieg na zaćme i miała cesarkę! zresztą wiem że jak ktoś ma dużą wade wzroku to też robią cesarki. Lekarz napewno Ci wszystko powie. Powodzenia!!!
Marta050709
na pewno,a nosisz okulary
tymianek
wszystko zalezy jakie i na co były te zabiegi, jeżeli na korekcję wzroku to z całą pewnością będzie cesarka. Jednak decyzyjną w tej kwestii osobą jest okulista.
karolcia514
powiem tak ja jako mala dziewczynka miałam operacje na wadę wzroku i rodziłam naturalnie moja pani okulistka powiedziała ze nie ma żadnych przeciwskazan co do porodu naturalnego ale tak jak pisza dziewczyny muszisz zapytac sie swojego lekarza
karolincia
Okulista powinien wypowiedzieć się w tym temacie i wydać odpowiednie zaświadczenie
margolcia85
Kochane ściema z tym ze jak jest duża wada wzroku to robią cesarkę, bo ja mam -3,75 i - 3,25, noszę okulary od jakiś 7 lat i nie bylo mowy przez całą ciążę z tym że będe miala cesarkę, w ostateczności mi ją zrobiono ale to zwz na małą bo zaczęło jej spadać tętno, gdyby nie brak rozwarcia napewno rodziłabym natiralnie, no chyba że w/w wada nie jest duża....
Jeśli jest astygmatyzm, zaćma icos tam jeszcze to robią bo konsultowałam z moją p. Ginekolog ale jak jest zwykła wada to raczej nie, jeśli mowimy tu o zabiegach jak pisze Julkaaa to powinnaś skonsultować sie ze swoim okulistą i ginekologiem oni Ci wszystko wytłumaczą.
margolcia85
A dodam jeszcze że pierwsze dziecko urodzilam naturalnie i już wtedy nosiłam okulary, a wada o porodzie mi sie pogłębiła.
Ale pocieszę Cię Julkaa że CC wcale nie jest takie złe, ja porównując poród naturalny z CC uważam że cesarka jest lepsza :) ale to moje zdanie, czułam sie o wiele lepiej i szybciej doszłam do formy no a przede wszystkim nie męczyłam się jak z pierwszym....
Jukaaa
jest to wada wrodzona był to zez ale dzieki tym zabiega oczy mam juz w lepszym stanie a zabiegi polegały na tym ze był wycinany mięsień wewnatrz po 3 lub 4 minimetry na kazdym zabiegu
tlolek
ja mam małą wade bo niecałe -3 i dodatkowo astygmatyzm
oba porody po konsultacji z okulistą były naturalne
miałam napisane tylko na zaświadczeniu że w razie przedłużającego się lub trudnego porodu cc
daryjka87poznan
Mysle ze bedzie cesarka.
margolcia85
Trudno mi cokolwiek powiedzieć musisz skonsultować sie z okulistą bo naprawdę nie wiem jak mogą cie potraktować ... Z własnego doswiadczenia wiem że nie zawsze jest tak jakby się chciało albo i nie chcialo:)
ADAMSKA98
musisz zapytać lekarza ale jak jest duża wada to tak robią cc
marta160211
Ja miałam cerarskie cięcie ze względu na wadę wzroku robioną. Moja okulistka powiedziała, że jak najbardziej widzi takie wskazanie. Natomiast moja pani gin była zdziwiona i powiedziała, że w zasadzie to nie ma wskazań okulistycznych do cc, mimo to dała skierowanie na zabieg.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.