Menu

Ważne pytanie!

Hej dziewuszki, dawno mnie nie było, ale miałam nieco problemów( praca stres, opiekunka bijąca dziecko itd) Mam pytanie- jeśli jestem teraz na L4( nerwica, depresja), a zajdę w ciążę, to czy zwolnienia się sumują? będzie ciągłość, bo do pracy nie mogę wrócić, ale czy z kodem B również?
Dla ciekawych- wszystko zaplanowane i ustalone z psychaitrą- mogę zajść w ciążę!:)
Pozdrawiam!

olena
 870  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka Praca i Finanse zwolnienie

Odpowiedzi

olena
Dziękuję!:)
samanita
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jezeli jestes na l4 i zajdziesz w ciaze i ginekolog ci wystawi l4 w ten dzien ktorym konczy sie l4 od lekarza to ciaglosc przeciez jest. A jak jestes w ciazy to od samego poczatku mozesz byc na l4 wiec do pracy mozesz nie wracac az do kona macierzynskiego.
olena
:) Bardziej mam na myśli właśnie, czy pomimo ciągłości moje zwolnienia sumują się? To zwykłe i to z kodem B?
I jak to jest teraz z tymi 270 dniami należnymi na ciążę?
andziabuziak
nie no mozesz bez przerwy byc na L4 bez wzgledu na kod a później macierzyńskie 20 tyg no i oczywiście urlop który nie wykorzystałas o ile ci się nalezy :))
samanita
Ale co masz na mysli mowiac sumuja sie? No bo jak zakonczy sie l4 przejdziesz na to z kodem B ciaglosc l4 bedzie zachowana tylko zmieni sie kod i dopiero od tego momentu bedzie liczone to 270dni czyli 9 m-cy
syla
samanita nie będzie od tego momentu liczone 270 dni tylko jak będzie ciagłośc to jest liczone raze .Właśnie jest tak u mnie w niedziele przekroczyłam 270 dni i od poniedziałku jestem na macierzyńskim bo jeszcze nie urodziłam.Przed zajściem w ciąże byłam 7 tygodni na zwolnieniu o innym znakowaniu a potemB ale to jest liczone razem musiałła by być dwumiesięczna przerwa między jednym a drugim zwolnieniem
Sanders
Pozdrawiam i zycze zdrowka(prezent)(prezent)(prezent)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.