Menu

Wcześniak?

Kochane mamy, moze ktoraś z Was miala podobna sytuację. Wczoraj moja koleżanka urodzila dzidziusia. Mały ma 3650g i 55cm. Termin miala na poczatek maja więc jakby w terminie. Niestety cos jest nie tak bo maly nie chce jeść, jest bardzo ospały, ulewaja mu sie jeszcze wody płodowe, ma opuchniete stópki i sina raczkę. Lekarze twierdza że wyglada jakby byl wcześniakiem, robia różne badania. Co to może być?

Lwiczka
 734  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem narodziny dziecka

Odpowiedzi

Lwiczka
Ale on nie chce jeść. Piersi wogóle a z butelki troszkę. Obawiam sie że cos z serduszkiem moze byc bo takie badanie tez robią.
rozowa82
to jest chyba big-wczesniak, a co do dolegliwości to niestety nie pomogę.... moze inny szpital bardziej specjalistyczny....
bobasekm
No wagowo to dzieciaczek nie zalicza się do wcześniaków. Moja mała ważyła 2500, więc była kruszynką, a urodziła się w terminie. jeść też nie chciała, po pierwsze dlatego, ze miałam cesarkę ze znieczuleniem ogólnym, po drugie brałam antybiotyk i mleczko jej nie smakowało. Miała zasiniałą nóżkę, bo owa nóżka była w kanale rodnym jak przyjechałam do szpitala.
Spokojnie, lekarze robią badania, będzie dobrze.
isiorek
no ja urodziłam w 36 tyg i 4 dniu i była uznana za wcześniaka
Achcha
jak lekarze coś spierniczą to zazwyczaj zwalają na coś co od nich nie zależy, takie dziecko duże na wcześniaka się nie kwalifikuje, raczej długotrwaly poród doprowadził do niedotlenienia i teraz to wychodzi.
Miałam b. długi pierwszy poród i położna niemalże wycisnęła ze mnie dziecko, urodził się siny i później mieliśmy tego konsekwencje. Nic nie jadł -ani z piersi ani z butelki skutkiem czego miał wciąż niedowagę i karmiono go kroplówkami. Miał obniżone napięcie mięśniowe, ciągle spał. Pediatra powiedziała mi, że i tak dobrze się skończyło bo wskutek niedotlenienia mógł mieć porażenie dziecięce.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.