Menu

wdychanie helu

W klasie mojej córki panuje moda na wdychanie zawartości baloników,w których jest hel z tlenem.Baloniki takie mogą spokojnie kupić dzieciaki w tzw sklepach ze śmiesznymi rzeczami.Dzieciaki kupują je na wycieczki albo na szkolne imprezy jak choinka czy dyskoteka.
Nauczyciele nie reagują,rodzice także.
Przyznam,że ja nie pozwalam na to córce.Ale to wynika z mojej niewiedzy.Nie wiem ile trwa ten efekt cieniutkiego głosu,czy człowiek się nie poddusi gdy okaże się,że w baloniku nie ma tlenu lub jest go za mało.
Czy miałyście doświadczenia z wdychaniem helu i jak to na Was działało oprócz zmiany głosu?

goskapolak
 1560  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Zdrowie wdychanie helu

Odpowiedzi

stokrotka30
Nie musisz sie martwić...jestem chemikiem i z tego co wiem taka ilość helu jest nieszkodliwa-no chyba ,że wdychają to nałogowo po kilka godz.dziennie....ale sporadycznie-to świetna zabawa...hel obkurcza struny glosowe i stąd ten efekt piskliwego głosu,trwa to chwilkę ....
goskapolak
Dzięki stokrotko(prezent)
Córka ma niedługo urodziny i zaplanowała zakup baloników jako jedną z atrakcji imprezy.Teraz wiem,że mogę się na to zgodzić(grins)
Aha- czy to prawda,że w takich balonikach koniecznie musi też być tlen?
goskapolak
Tak Oliwusia,wiem.Ja też przeszukiwałam net żeby się dowiedzieć(kciuki) ale oprócz tego co napisałaś znalazłam też info o dzieciakach w Zakopcu co się tak zabawiały i jeden z nich mało się nie udusił.
stokrotka30
nie musisz specjalnie dodawać tlenu,bo w tych butlach do balonów są już wymieszane te gazy......spokojnie....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.