Menu

wędzidełko

drogie mamy mam pytanko, kiedy najlepiej podciąć dziecku języczek?

marti82
 591  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie zdrowie

Odpowiedzi

Mandarinios
co zrobic??!!!
dudka
Myślę, że jesli będzie lub jest taka konieczność to poinformuję cię o tym logopeda i powie kiedy najlepiej to zrobić.
Mandarinios
Ja myślałam, że to żart kurczę nie słyszałam o czymś takim... Poco i kiedy to się robi? Jak mogę się dowiedzieć, że moje dziecko ma taki problem jak za krótkie wędzidełko??
dudka
Zwykle dziecko niewyraźnie mówi i jest to wskazaniem do wizyty u logopedy. Często właśnie jest tak że to przez wędzidełko pod języczkiem, wtedy się je delikatnie podcina. Taki zabieg może przeprowadzić nawet stomatolog.
Mandarinios
dzięki Dudka :)
marti82
a jeżeli dziecko ma 4 miesiące to czy lepiej od razu podciąć, żeby nic nie pamiętało czy czekać aż sytuacja się wyjaśni to znaczy czy będzie prawidłowo mówiło czy nie?
JUSTYLKA
mi pediatra powiedział że jak maluch zacznie mówić i ma problemy to dopiero wtedy
marti82
dziękuję wszystkim za odpowiedzi, smerrfetko trzymam kciuki, żeby się wszystko ładnie udało
rozowa82
moja genialna pediatra tez dała mi skierowanie na podcięcie jak Zuzka miała 5 miesiecy, ale nie poszłam zadzwoniłąm tylko do laryngologa i ten mi powiedziałą ze nawet nei jest teraz w stanie nic zrobic bo dziecko mu buzi nie otworzy i mam sie z tym wstrzymac i zobaczyc co bedzie bo nie zawsze za krótkie wędzidełko jest odpowiedzialne za poprawne wymawianie
chwiejna
Mój Mały miał niecałe 3 miesiące jak miał podcinane wędzidełko. Od razu w szpitalu po porodzie pediatra skierowała nas do laryngologa. Było to dla mnie straszne przeżycie, ale chociaż Mały nie będzie pamiętał o tym.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.