Menu

Wegetariańskie wesele

Zainspirowana tym, co napisała @mumczinx w odpowiedzi na poprzednie pytanie, zastanawiam się co myślicie o "wegetariańskim weseleu"?
Tak ze strony gości, gdyby na przykład para młoda (na której wesele się wybieracie) zorganizowała swoje wesele tylko z wegetariańskimi potrawami?
Niby goście nie mają nic do powiedzenia, ale czy taka para powinna narzucać swój styl jedzenia innym? :)

carla1978
 1082  9

Odpowiedzi

KaczkaDziwaczka
jakby goście raz pojedli bez mięsa to by przecież nie umarli. no i pewnie mniej by wypili. samo zdrowie:) jest naprawdę wiele wegetariańskich potraw i kązdy z gości pewnie znalazłby coś dla siebie
mumczinx
:) Potraktujmy to jak wizyta większej ilości gości. Czy jeden gość czy więcej jest gościem i nie widzę problemu aby podporządkować się zasadom gospodarza. Jedni nie mają na stanie mięsa, nie używają do jego gotowania swoich naczyń i nim po prostu nie częstują. Inni nie pozwalają palić u siebie w domu.
mumczinx
Można by to też porównać do takiej sytuacji: przychodzi do Ciebie gość i chce oglądać telewizje, czego Ty nie znosisz, wolisz pogadać na przykład przy muzyce. Wtedy narzucasz swój styl goszczenia innym? A jak! Dlaczego by nie.
Maria25
Ciężka sprawa, mimo iż wesele jest dla Pary Młodej to jednak robi się je dla rodziny. Młoda Para raczej chce aby wszyscy dobrze sie bawili i nie narzekali na jedzenie. Uważam, że mięso powinno być, Młodzi wcale nie musza tego jeść.
carla1978
Fajnie dziewczyny, że macie takie podejście. Miło mnie to zaskoczyło. Ale co myślicie o tym co napisała @Maria25 - w sumie wesele jest niestety w znacznym stopniu dla gości i trzeba wziąść ich pod uwagę.
Coś mi się wydaję, że po takim weselu można by było słyszeć głupie uwagi ze strony co poniektórych..
ewela
@carla1978: moim zdaniem najlepiej jest po prostu uprzedzić wcześniej gości o takim zamiarze. Wtedy przyjdą odpowiednio nastawieni i nie będą czekali na danie główne w postaci kotleta.
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
Edit
Dla mnie wesele wegetariańskie jest jak najbardziej w porządku w przeciewieństwie do wesela bezalkoholowego :)
Agula
W przyszłym roku mam wesele, gdy wybieraliśmy sobie menu, prawie w każdym były śledzie pod każdą postacią i jajka. NIe jadam takich rzeczy, ale wiem, że reszta rodziny tak. Dlatego nie będę specjalnie tego zmieniać. Nie chcę aby ktoś narzekał na jedzenie. @carla1978 może zastanów się jeszcze nad tym menu weselnym, porozmawiaj z osobami odpowiedzialnymi za jego przygotowanie a na pewno coś Ci doradzą.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.