Menu

Węzły chłonne

Hej kobitki,
mój 22 miesięczny synuś ma od rana temp. która skacze z 37 do 38 st. i znów spada. Oprócz tego ma katar i powiększony węzeł chłonny na szyi po prawej stronie. Ma go wielkości pestki z wiśni. Martwi mnie ten węzeł i stąd moje pytanie. Czy to jakaś (tfutfu) angina? Dodam, że apetyt ma, pije też dużo.

Kayah
 564  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie choroba

Odpowiedzi

beatka7623
Może być ale jeśli węzły chłonne zaczynają się powiększać pewnie bez antybiotyku się nie obędzie Najlepiej żeby to lekarz obejrzał Ja często tak mam przy anginie a raczej po :/
Juli1303
Kochana , przepraszam ale my po pierwsze nie jesteśmy lekarzami , po drugie na odległosć nie widząc twego dziecka diagnozy nie postawimy. Jest mnóstwo chorób , przy których objawy są identyczne od zwykłego przeziębienia do wczesnego stadium raka. Więc do lekarza kochana się udaj.
Panterka
Mojej przy przeziębieniach powiększa się węzeł.. Ale tak jak napisała @Juli, może być wiele przyczyn.. jeśli coś Cię nie pokoi, warto udać się do specjalisty...
Kayah
Juli1303, wierz mi, że zdążyłam się zorientować że jestem na portalu mam a nie lekarzy. A co Twojej opinii, to wstrzymałabym się z tego typu komentarzami. Może dla Ciebie skojarzenie słowa "rak" z Twoim dzieckiem nie ma znaczenia ale ja wolałabym go nawet nie przywoływać w myślach.
sheryl
Mój miał też tak przy infekcji.Miał zapalenie wirusowe jamy ustnej, nie anginę, towarzyszyła temu lekka temperatura, nic strasznego się nie działo... antybiotyku żadnego nie mieliśmy... Tylko te węzły długo po infekcji mogą się utrzymywać. Nam kazała przyjśc po 10 dniach, żeby sprawdzić czy węzły doszły do siebie.
cytrynka
mój siedmiolatek też ma powiększone węzły chłonne i stan podgorączkowy i niestety seria badań aby wykluczyć to najgorsze. teraz czekamy na usg węzłów chłonnych a między czasie dostaje antybiotyk
Kayah
Byliśmy dzisiaj u lekarza i okazało się że ma zaczerwienione uszy. Miał zrobiony wymaz z gardła i to nie angina. Gardełko nawet nie jest czerwone. A węzeł ma powiększony od uszu. Dostał antybiotyk do ucha i zobaczymy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.