Menu

Wiązanie sznurowadeł

Kiedy waszym zdaniem dziecko powinno już samodzielnie umieć wiązać buty na kokardkę. Mój synek ma 5 lat i nie potrafi tego opanować.

kachna30
 3499  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko

Odpowiedzi

asli
Tymek wiązał buciki jak miał 6 latek – ale naprawdę dużo czasu na to poświęciliśmy przy czym on sam bardzo chciał się nauczyć i próbował. Najpierw była metoda na dwie pętelki dopiero potem z jedną. A Partyk już ma 6 lat i jakoś nie widzi potrzeby wiązania butów – przeciez mama zawiąże, albo starszy brat. I nie ma zupełnie ochoty na naukę. Więc czekamy.
kosia
Dziewczyny też jakoś tak koło zerówki opanowywały sztuke wiązania butów. Na szczeście to maż miał taki dar do nauki. Cierpliwie tłumaczył i pokazywał :) Fajne to było.
wiki1503
Michaś już próbuje – niestety szybko się zniechęca. Ale myślę, że każde dziecko inaczej opanowywuje ta sztuke i w innym czasie. Nie ma na to reguły
wiola30
My uczyliśmy Klaudie teraz przez wakacje – takie bylo zadanie w przedszkolu – albo dziecko umie samo wiązać buciki, albo nosi buciki na rzepy. Na szczęście się udało ! Jesteśmy dumni!
KaczkaDziwaczka
Moja Ewa miała potworne problemy z opanowaniem tej sztuki. Trudno powiedzieć dlaczego. poprawnie wiązać sznurowadła nauczyła się dopiero niedawno, a ma 14 lat! do tego czasu wiązała je na 2 kokardki - tzn z obu sznuruwek robiła pętle i przeplatała je przez siebie. Sprobuj taka metodę mu pokazać:)
kasia13_archiwum
Moja Fatima ma 6 lat i nie za bardzo to umie. Probuje, ale nie za bardzo jej to wychodzi. Najczesciej nosi buty na rzepy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.