Menu

Wieczny brak czasu!

Nie mam ostatnio zupełnie na nic czasu - brakuje mi doby! Dom, praca, dom, dziecko, obiad, sprzątanie, pranie, położenie dziecka spać i sama padam na twarz. To, że nie mam czasu dla siebie to jeszcze pikuś w porównaniu z tym, że nie mam czasu dla męża. Widzę, że chodzi jakiś taki struty. Jak organizujecie sobie czas? Jak pogodzić to wszytsko ze sobą, żeby nikt na tym nie ucierpiał?!

moniaikuba
 700  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

obowiązki rodzina czas

Odpowiedzi

czarna
Też tak miałam ! Nic się nie martw - no więc po pierwsze - zaczęłam gotować przynajmniej na dwa dni. Mam pozamrażane bigosy, fasolki po bretońsku i sos do spaghetii. To takie szybkie wyjście na każdą okazję. To naprawdę pozwala zaoszczędzić sporo czasu! Poza tym któregoś dnia się zreflektowałam podobnie jak ty ... i stwierdziłam, że maż obejdzie się bez wyprasowanych koszul, ale beze mnie nie. I tak nauczyłam się odkładać czasem coś na późnej. Ponadto rytuałem już jest fakt, że jak mały zaśnie wtedy mamy czas dla siebie - wtedy nie robię już nic - nawet jak w zlewie stoi góra naczyń do umycia.
dudka
Ja mam jeszcze maleńkie dziecko - więc jest jakby więcej czasu na wszystko, bo często śpi a ja nie pracuję ... ale myślę, że warto już teraz się nad tym zastanowić jak wygospodarować czas dla siebie. Moja siostra np podrzuca dzieciaki do naszych rodziców co sobotę i spędza czas tylko i wyłącznie z mężem. To jest ich czas ! Chyba też będę musiała się nad tym zastanowić :)
Daria
Jak dziecko jest malutkie to jeszcze troszkę tego czasu jest - potem jest ono coraz bardziej absorbujące. To prawda - ale musicie mieć czas dla siebie - zorganizujcie czas tak żeby wieczory chociaż były wolne. I nie bierz wszystkiego na siebie łącznie z wyrzutami sumienia, że nie masz dla męza czasu - jak ci pomoże w obowiązkach skorzystacie oboje.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.