Menu

wiek ciąży

Witam! Mam pytanie bo ja juz się pogubiłam:( Przed zajściem w ciążę ostatnie dwie miesiączki pojawiły sie u mnie nieregularnie w odstępach prawie dwumiesięcznym. Czekałam na trzecią gdy nagle zaczęłam podejrzewać że mogę byc w ciąży (jakieś przeczucie w głębi serca). Liczyłam że miesiączka wystapi normalnie po 4 tygodniach, ale znów spózniała się... po 3 tygodnich test wyszedł pozytywny ale że mój lekarz się rozchorował musiałam poczekać jeszcze tydzien na wizytę. Przy wizycie z moich obliczeń wynikało (tzn. z ostatniej miesiączki) że jestem w 8 tygodniu ciąży, ale po wykonaniu przez lekarza usg wyszło że zarodek ma 4 tyg. i 6 dni ( a więc 5 tydzień co by sie pokrywało z póznym wynikiem z testu). W internecie wyczytałam że na usg wychodzi wiek ciązy o 2 tyg. młodszy niż z miesiączki. Więc tak naprawdę już sama nie wiem w którym tygodniu ciąży jestem a do kolejnej wizyty zostały mi niecałe 2 tyg. Czy któraś z Was mogłaby mi pomóc? Który tak naprawdę jest tydzień mojej ciąży? Aktualnie 15, 11, czy 9?
Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam!!!!

nataliasia
 715  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie wiek ciązy

Odpowiedzi

patrycja21
poczekaj na wizyte u lakarza , on ci wyliczy
Milki
a nie ważniejsze zeby zdrowe było, ciąża przebiegała wzorowo???? warto się denerwować i szkodzić... cierpliwie poczekaj te dwa tygodnie(kciuki)
tlolek
http://dziecko.haczewski.pl/

liczyłam zawsze tym kalkulatorem i zawsze zgadzało się z wyliczeniami jakie podawał lekarz
nataliasia
Mam już założoną kartę ciąży i wiek dzidziusia z usg jest o 4 tygodnie młodszy od tego wyliczonego z daty ostatniej miesiączki, no i przeczytałam że z usg dzidziuś jest tak naprawdę 2 tyg. starszy. Ostatnim razem gdy byłam na wizycie poprostu wyleciało mi to z głowy i nie zapytałam:( bo moją głowę zajęły pytania o zdrowie dzidzi.
Z okresu termin mam na 1 lipca a z usg na 5 sierpnia....
nataliasia
Już wiem ...11 tydzień... dziekuję Tlotek.Super stronka którą mi poleciłaś:D Poprostu ze względu na długość cyklu wszystko się pozmieniało. (kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.