Menu

Wiercenie w nocy

Hej
Moja mała ma 17 m-cy i w sumie przespała od urodzenia 3 noce. W pozostałe nocki budzi się oczywiście na cycka, ale staram się jej nie dawać lub bardzo ograniczam już teraz. Jak już uśnie to wierci. Powiedziałam to lekarce to przepisała lek na owsiki, stwierdziła że badanie w stronę pasożytów jest bez sensu. Ja już nie wiem czy to przez zęby tak ma, czy faktycznie jakieś robale a może jakiś problem neurologiczny?(jest 3 tyg wcześniakiem)

yoanna
 1766  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie wiercenie sen dziecko

Odpowiedzi

mala21
to zrób sama kał na jaja pasożytów koszt chyba około 6 złotych. Ale mój syn ma podobnie tylko że u niego zaczęło się to po 10 miesiącu. Wcześniej przesypiał całe noce. Ale to chyba dla tego, że on w dzień też na miejscu nie usiedzi. Po prostu taki charakterek. W ciągu dnia je mało za to w nocy butlą nadrabia. Ostatnio tylko jedną, góra dwie więc i tak już postępy robimy
yoanna
Kurcze to może ja jednak panikuję:) ale nastraszyli mnie że dziecko samo z siebie nie budzi się w nocy i nie wierci się i że coś na pewno jest nie tak hmmm Zobaczę po tym leku na owsiki jak nie przejdzie to zrobię badanie kału taka kupka musi być z tego samego dnia w którym odnosi się do badania?
Myślałam też że z przyzwyczajenia się budzi bo chce pocyckać sobie ale zaczyna mnie to irytować szczerze mówiąc.
natka1nt
A czy ta lekarka wogóle widziała te owsiki u twojego dziecka??? Czy po prostu tak stwierdziła na odczepne? Najlepiej zrób tak jak pisze mala21 . Moja mała ma 15 miesięcy i też się czasami wierci. To po prostu normalne. A na te karmienia nocne... najlepsza woda w butelce zamiast mleka dzieci bardzo szybko się oduczą, że w nocy się je i też będą przez to spokojniejsze. Pozdrawiam.
mala21
bo każdy lekarz ma jakiś tam limit na badania, jak przekroczy to ponosi dodatkowe koszty. Wiem że sama się nieraż nagadałam nim przepisała mi skierowanie na badanie moczu, a miałam dość poważne problemy. Potem już i sobie i synkowi robiłam na własną rękę.
mala21
kitek przepisała na podstawie objawów, które mogą też oznaczac zupełnie co innego. Ale to w naszej kochanej służbie zdrowia normalne. Za badania płacą oni za leki my. Wiec po co płacic jak można coś wypisac co może pomóc. Może ale nie musi. Bo ja synkowi kilkakrotnie robiłam badania na pasożyty, bo coś mnie niepokoło, i jeszcze nigdy ich nie miał
Magdzik
A skąd wiadomo, że to owsiki??? Lepiej będzie jak dasz dziecku czopek Viburcol na noc, on będzie spokojniej spał, a Ty będziesz spokojniejsza, że nie dajesz dziecku niepotrzebnie leku...
yoanna
Lekarka stwierdziła że owsikami można zarazić się w piaskownicy więc pewnie uważa że je ma.. Ta kupka może być z poprzedniego dnia czy musi być ze tak powiem świeża?
mala21
może być z wieczora jesli rano nie zdąży zrobic
bryza
Mój ma 16 miesięcy i też w nocy się wierci raz jest w nogach a zaraz w drugim końcu łóżka bo śpi z nami bo w łóżeczku obijał się o szczebelki i się budził.Mi doktorka powiedziała że małe dzieci tak mają.
yoanna
Dzięki za odpowiedzi, dla swojego świętego spokoju zrobie badania :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.