Menu

Wigilia-dania

W Polskiej tradycji obowiazuje zwyczaj ze na Wigili powinno znajdowac sie 12 potraw. Powiedzcie sie trzymacie sie tego czy nie? Bo ja przyznam sie bez bicia ze nie. Nie mamy 12 potraw ale stoł zawsze jest syto zastawiony.

daryjka87poznan
 788  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

wigilia świeta potrawy

Odpowiedzi

Ada3610
u nas jak się zliczy wszystko to i nie raz jest więcej. My spędzamy święta w bardzo dużym gronie, więc zawsze ktoś przynosi coś jeszcze typu śledzik, czy jakąś rybkę.... i się uzbiera tego dużo
MamaMaya
nie u nas jest tylko zupa grzybowa i karp z kapusta i grzybami a potem ciasto - za mało nas jest żeby szykować 12 potraw... zresztą bałabym się że po świętach ujrzę na wadze 12kg więcej hehe
Nula139
W domu rodzinnym nie ma takiej tradycji,natomiast od kiedy sami robimy Wigilię,to zawsze na stole pojawia się 12 potraw,pomimo tego ,że jest nas tylko 5 osób.
myszka838383
nie mamy 12 potraw
agucha44444
u nas zawsze sie nazbiera potraw robie wszystkiego po troche i tez jemy kosztujac wszystkiego nie objadamy sie tak zeby pekac w szwach
stokrotka30
A u mnie ..różnie to bywa,czasem robię 12 potraw,a czasem nie-zależy od moich chęci(grins) W tym roku przewidziałam 10(to i tak dużo ,bo nas jest 4 osoby w tym młody i tak nic nie chce jeść(kwiatek)
renata29
w tym roku nie będzie 12 ale czasami zdarza się,że jest nawet więcej,zależy u kogo jest Wigilia i ile osób przychodzi,zawsze ktoś coś przynosi i się nazbiera:)
monikakrol
u mnie to roznie bywa, raz jest mniej raz wiecej niz 12. W tym roku bedzie mniej potraw (grins)
monique25
staram się by było 12 ale wliczając chlebek albo kompot z suszu zazwyczaj jest więcej
MAJA15
Ja nie mam 12 potraw, bo kto to by zjadł!!! Jest nas tylko 4 w tym 2 dzieci, więc my z mężem raczej byśmy nie dali rady tego wszystkiego pochłonąć, a nie należe do tych osób , które wyrzucają jedzenie.Więc robię tyle żeby było wszystko zjedzone!!(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)
aneta1262
ja ogolnie jakoś nie zwaracm na to uwagi... ale zazwyczaj jest te 12 potraw...
xkasiulax
Tak.... wliczając ciasta,kilka rodzaij sałatek, śledzie jak i karp w różnej postaci:)w sosie,w galarecie itd...barszcz z uszkami i grzybowa zawsze są dwie zupy do wyboru (kciuki)
tymianek
(kwiatek) na Wigilię u nas obowiązkowo jest 12 potraw, jeżeli jest za dużo, to się chowa na kolejne dni Świąt
Eve25
Ja sie nie trzymam , KTO BY TO WSZYSTKO ZJADL? Lepiej mniej gotowac , ale za to swierze jesc:)
MAJA15 _(klaszcze) masz wpelni racje
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.