Menu

wino bezalkoholowe

http://finanse.wp.pl/kat,1033823,title,Alkohole-bez-procentow-ida-jak-woda,wid,15964702,wiadomosc.html?ticaid=11167c&_ticrsn=3

Jest niby bezalkoholowe, ale się obawiam wogóle co to jest, piłyście takie rzeczy w ciąży? Ja myślę żeby kupić na kolacje na piątek, ale nie wiem czy pić wogóle coś takiego.

Mariee27
 601  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie wino bezalkoholowe

Odpowiedzi

amalka
Matko kochana... Tak ciężko podczas tych kilku miesięcy żyć bez używek lub ich namiastek?
amalka
Tak czy inaczej- nie rozumiem (pokoj)
Nena
czy ja wiem??? lubie smak wina czy piwa ale mimo dostepu do tych bez alkoholu wybieram zawsze te ktore go maja. takze dal mnie nie bardzo,ale kto chce prosze bardzo.
Beatka9316
Jestem tego zdania jeśli ktoś lubi wino a jest coś takiego jak bezalkoholowe i nie szkodzi dziecku to czemu nie... Też słyszałam, że podobno jest dobre ale sama nie próbowałam :)
goskapolak
Hmm,lubuję się w winie nie tylko z powodu smaku(choć nie każdy przypada mi do gustu) ale także z powodu delikatnego smaku alkoholu.Nie piłabym tego ani w ciąży ani w ogóle.
Mam takie pytanie a propos bezalkoholowych napojów.Moja córka ostatnio rzuciła,że chciałaby spróbować piwa bezalkoholowego.Dałybyście spróbować dziesięciolatce?
goskapolak
Moja córka jakoś nie przejawiała ochoty na alkohol- nie odpowiada jej zapach.Do tego tata i babcia(moja teściowa) często nadużywają.Zaskoczyła mnie gdy piła takie piwo moja mama i ona chciała spróbować.Babcia oczywiście nie pozwoliła...
kama86
Osobiscie nie pijam alkocholu bo zwyczajnie nie lubie..Napoji bezalkocholowych tez nie pijalam ani w ciazy ani wogole.Ale jesli ty masz ochote sie napic to czemu nie?
clyde22
"Bezalkoholowa wódka"? (smiech)

Szymoński próbował i piwa, i wina. Dziecko jest ciekawe wszystkich smaków. Dlaczego ma nie spróbować i tego? Nie dostał przecież swojego pucharu, tylko język zanurzył. I już chęci nie ma, bo to przecież nie dla dzieci, ale smak zna i sam już nie dopomina się...
elinka
A ja tak z innej beczki: zawsze mnie zastanawial taki oksymoron - "piwo bezalkoholowe", "szampan bezalkoholowy" teraz jeszcze to "wino bezalkoholowe"...
Dla mnie piwo = alkohol, wino = alkohol, szampan = alkohol. Wiec skoro "bezalkoholowe" to juz ani nie piwo, ani wino, ani tez szampan :) Tylko napoj!

Odpowiadajac na Twoje pytanie - w ciazy nie pilam ani alkoholu, ani tych "napojow bezalkoholowych". Tych kilka miesiecy naprawde mozna sobie dac na wstrzymanie, abstynencja w tak krotkim czasie procentuje ;) potem przez cale zycie Twojego dziecka.
LaMandragora
Tja... ogolnie wlasnie wino jest swietne, zdrowe itd. Szczegolnie czerwone...
natomiast alkohol akurat dodatnio na zdrowie nie wplywa.
W tym przypadku lepiej chwycic za sok winogronowy np.
Albo... wino bez alkoholu.
Wszystkie walory wina minus alkohol. Ok...


Tak na marginesie... wszystko, co podlega procesowi fermentacji ma jakis (choc oczywiscie niewielki) procent alkoholu... Tak wiec tak calkiem i to bezalkoholowe nie jest pozbawione alkoholu.
Ale to samo mozna powiedziec o soku jablkowym np. ;)

Alk. jest dla ludzi...
Chociaz ja akurat nie przepadam za nim. Smakowo... czemu nie... wypilabym i bezalkoholowe winko.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.