Menu

witam !!!

dziewczyny jak można wyleczyć pleśniawkę u dzieci, doktorka przepisała nam apthin,

ale niestety nie pomaga. Nalot trochę zniknął ale nie całkiem, jeśli znacie jakieś sposoby to dajcie znać.

Anitka84
 266  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie pleśniawka

Odpowiedzi

oli28
Pleśniawki nie zejdą tak od razu jeśli jest ich mnie to lek działa.Przede wszystkim musisz zadbać o higienę jamy ustnej maluszka i przedmiotów które bierze do buzi.Nawet kilka razy dziennie wyparzaj smoczki.Możesz podawać witaminę C gdyż pleśniawki i grzyby nie lobią kwaśnego odczynu
Anitka84
dziekuję!!
Beatka9316
Musisz dać parę dni na to aby pleśniawka zniknęła ... Jeśli po Apthin pleśniawka całkiem nie zniknie to udaj się ponownie do lekarza aby lekarka przepisała dziecku coś innego. U Mojej Majki w 100% sprawdziła się Nystantyna dwa dni i po pleśniawce śladu nie było :) Ale to jest tylko na receptę. A i trzeba pamiętać, że przez okres jak dziecko ma pleśniawkę to po każdym karmieniu wyparzyć cumla i butelkę tak samo jak dziecko ma cumelka to tak samo wyparzać parę razy dziennie. Jak już pleśniawka całkowicie zniknie to wyparzyć wszystkie plastikowe i gumowe zabawki a te z materiału wyprać. Po to żeby pleśniawka nie powróciła :)
kama86
Idz do lekarza niech ci przypisze konkretny lek..Jesli dziecko ma bardzo duzo plesniawki w buzi to samym aphtinem nie wyleczysz..I dbaj o higiene jamy ustnej,czesto przemywaj buzie czysta woda.
jagoda30
Aphtin jest do kitu,dziecko się tylko męczy.Nystatyna albo Flukonazol na wacik nawinięty na palec i szorowanie buzi.Wyparzaj wszystkie smoczki,gryzaczki.
iwus198920
właśnie jesteśmy na etapie plesniawek:( mały strasznie cierpi tez mamy aphtin 3 dni walczymy i juz bialego nalotu nie ma tylko zostaly czerwone ranki na ustach :( po kazdym jedzeniu daje mu przegotowanej wody 2-3 lyzeczki aby buzia byla czysta no i wypazam mu smoczki. do tego walczymy z chrypka
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.