Menu

witam,mam prosbe drogie mamy!!!!!!odnośnie urlopu wychowawczego

Czy któras z mam by mi pomogła napisac podanie o urlop wychowawczy,byłabym szalenie wdzieczna:)a i jeszcze mam pytanko czy lepiej wziasć na raty urlop czy odrazu 3 lata....a i jeszcze drugie mam zapyatnie czy jak wezme na rok przypuśćmy to czy mam takie prawo przedłuzyć,czy pracodawca może mi odmówić???
dziekuje

MamaMartynki
 1533  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse praca dziecko urlop

Odpowiedzi

joasik31
Podanie jest proste do napisania.
Proszę o udzielenie mi urlopu wychowawczego na córkę/syna (podać imię) urodzonego (data) w wymiarze roku(dwóch,trzech), czyli od dnia...do dnia....
Oświadczam, że mąż partner nie będzie w tym czasie korzystał z urlopu wychowawczego.
Oczywiście możesz brać urlop na raty, ale moim zdaniem i z mojego doświadczenia lepiej napisać we wnioski np. trzy lata, a urlop potem skrócić tak jest łatwiej.
MamaMartynki
a dziekuje za szybka odpwowiedz,hm a myslisz ze może po roku mi odmówić pracodawca lub w trakcie tych trzech lat kiedy bede chciała wrócić???
rozowa82
ja dostałąm gotowy wzó w pracy i tylko wypisywałam od kiedy do kiedy i wszystko
Jucha
Powiem Ci tak, jak ja chciałam iść na urlop wychowawczy to szef nie chciał się zgodzić, ale w końcu zdecydował się, ale dał mi tylko na rok. Powinien Ci przedłużyć ale to wszystko zależy od szefa jaki jest.

A to wzór podania:

Wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego

Na podstawie art. 186 kodeksu pracy wnoszę o udzielenie urlopu wychowawczego w celu sprawowania osobistej opieki nad moim dzieckiem Piotrem Kowalskim urodzonym dnia (podaj date) r. w okresie od dnia (podaj date) r. do dnia (podaj date)r. tj. w wymiarze(np) 1 roku.

Załącznik:
- Oświadczenie Adama Kowalskiego o braku zamiaru korzystania z urlopu wychowawczego we wskazanym okresie.
katrin82
a co jeśli ktoś kończy umowę o pracę włącznie z wykorzystanym przedłużeniem umowy do czasu porodu i chce załatwić urlop macierzyński to ZUS płaci? co się robi w tej sytuacji? Pismo do ZUSu?
Jucha
MamaMartynki* pamiętaj też żę przed pójściem na urlop wychow. powinnaś sobie wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy. To podobno jest ważne ja za taki urlop zgarnęłam z pracy prawie 500zł tak że szkoda by przegapić.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.