Menu

Witam mamuśki :) Co sądzicie o rowerach z siedziskiem dla dziecka z tyłu?

Piszę do Was mamuśki, ponieważ moja koleżanka nie jest zadowolona z tego, mówi że bardzo ciężko jest utrzymać równowagę na rowerze? Macie, co sądzicie?

redrose
 526  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Czas wolny i Sport

Odpowiedzi

korek221
To chyba zależy od roweru,umiejętności i ciężaru dziecka... Woziłam Grzesia do puki się mieścił miałam fotelik do chyba 25kg i bez problemu się przemieszczaliśmy:)
Potem już młody był za ciężki i za długie nóżki miał - bałam się,że wkręci je w szprychy i siedzisko "poszło w świat" " :)
Iwet28
Nigdy tego nie praktykowałam.Jak ktoś jedzie na rowerze to mam wrażenie,że zaraz z tym dzieckiem się wywali.I bez obrazy,ale dziecko widzi chyba tylko ,,pupę" rodzica i nic poza tym.Mogę się mylić,ale nie mam przekonania do tego typu przejażdżek.
alinagj1o2
Kwestia przyzwyczajenia .Z dzieckiem jeździ się ostrożnie i tam gdzie czujemy się pewnie . Ja w niektóre trasy nie jeździłam z dziećmi bo bałam się ruchliwej drogi mino że niby było że idzie tamtędy szlak rowerowy .Czujesz ciężar i wiadomo że czasami dziecko się rusza ,ale idzie się dostosować .
clyde22
My mamy fotelik przypinany na tył właśnie... Dla mnie rewelacja i myślę, że bezpieczniej niż jakieś wynalazki na kierownicę np.
A równowaga?... Wszystko, myślę, wynik trenowania... Człowiek jest doskonałą maszynerią i nauczy się wszystkiego... (pokoj)(kciuki)
Iwet28
Eudaimonia napisała:
Iwet, dziecko nie ma głowy unieruchomionej w imadle. Przed sobą widzi plecy rodzica, ale ma do dyspozycji jeszcze dwie strony świata. Poza tym, jeśli troszkę główkę przechyli to i front zobaczy. Miszka przez całą drogę kwiczy, śpiewa, opowiada co widzi.
...nie przypominam sobie,aby napisała że dziecko ma ,,głowę unieruchomioną w imadle". Jedynie wyraziłam swoją opinię.Widać nadinterpretacja bierze górę.
clyde22
Iwet, Eudaimonia ma rację co do tych widoków (tam była imadłowa przenośnia)...
Nasz też uwielbia te przejażdżki rowerowe i widzi znacznie więcej niż ja, bo ja muszę "fajery" pilnować, omijać dziury, kamienie i inne przeszkody, a on w tym czasie rusza głową w lewo i w prawo, i ciągle pyta: tata, a widziałeś...?
Iwet28
Eudaimonia napisała:
Iwet, skoro wydaje Ci się, że poza plecami rodzica dziecko nic nie widzi, to tak, jakby miało unieruchomioną głowę. O to mi chodziło. Nie ma tu miejsca na nadinterpretację. Tego to ja akurat oduczałam (na warsztatach literackich), nie uczę, ani tym bardziej nie daję przykładu.
...nie drążmy tematu...posłuchajmy innych wypowiedzi
clyde22
Proponuję po secie na zgodę, a pojeździmy innym razem... (kciuki)(smiech)
irekzboralski
mam rower z siedziskiem z tyłu i zarówno ja jak i Mikołaj jesteśmy z tego zadowoleni
aniula
woziłam oboje dzieci w ten sposob do około 4 , 5 roku życia...i polecam(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.