Menu

Witamina C

Przez jaki czas w okresie jesienno-zimowym mozna podawac witaminke C?

jola75
 531  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie witaminki

Odpowiedzi

aniol
ja teraz malemu daje bo okres zachorowan jest po 8 kropli dziennie a ma 2,8 roczku.a jaki czas chyba to niema znaczenia bo jesli jest za duzo wit.c w organizmie to jest wydalana z moczem wiec sie nieprzedawkuje:)
sweetnessa27
Mała ma teraz katar to 2x dziennie po 10 kropli a jak nie choruje to normalnie 8 kropli raz dziennie
jola75
dzieki(awve)(awve)
fiolka
Przedawkować niby nie można, ale jak w organizmie est za dużo wit. C to jej wydalenie (z moczem, ależ owszem) bardzo obciąża nerki, do tego stopnia, że jak dziecko będzie miało teraz jej za dużo to jak będzie dorosłe może mieć z nerami problemy.
Poza tym nikt do tej pory nie udowodnił uodparniającego działania wit. C, naukowcy i lekarze powołują się przy użyciu jej na efekt placebo, a wiadomo jak to jest z plecebo -trzeba w to wierzyć, a czy małe dziecko może wierzyć w to, ze wit. c wzmocni jego odporność?
Jednak nie sposób odmówić racji tym, którzy mówią, że do prawidłowego rozwoju potrzebujemy wszystkich witamin, także wit c., więc rób co chcesz.
Ja małemu nie daję, bo nasila ona u niego uczulenie - jest kwasem, więc nic dziwnego.
Nie wiem w jakim wieku masz dzidzię, ale ja bym się poradziła lekarza i przede wszystkim zainwestowałabym w naturalna wit. c zarówno w formie tabletek, jak i w pożywieniu. Taka lepiej się wchłania
Magdzik
Ja daję witaminy w Multisanostolu i co drugi dzień 3 kropelki Cebionu
Magdzik
A Cebion zaczęłam podawać jakiś miesiąc temu
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.