Menu

Witaminy

Kochane Mamunie, przeczytałam sobie dzisiaj, że po porodzie warto brać suplementy witaminowe (najlepiej takie jak w okresie ciąży) ok , fajnie tylko tam nie było nic powiedziane o sytuacji kiedy mama bierze witaminy i dziecko również. Mój synek codziennie dostaje 5 kropli Cebionu multi, 5 kropli Cebionu zwykłego oraz 1 kroplę Vigantolu. Jeśli je zacznę brać preparat witaminowy to jego jakaś część trafi również do mleka. Jak wiadomo za mało witamin to żle a za dużo również. Czy stosujecie może preparaty witaminowe? Jeśli tak to jakie? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Mandarinios
 744  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie witaminy

Odpowiedzi

Mandarinios
widzę, że powtórzyłam pytanie :) ups, proszę na mnie nie krzyczeć :) ale za odpowiedzi serdecznie dziękuję :)
neliteli
a ten cebion to przez przeziebienie bo dużo go?
neliteli
ja tam mimo wszystko brałam falvit
malgosia
spokojnie możesz brać witaminki dla siebie i podawać małemu, jak nie zażywasz witamin tylko jesz owoce i warzywa to też masz witaminy w mleku. Nie ma obawy, nie przewitaminizujesz małego.
A czemu podajesz mu cebion i cebion multi?
Mandarinios
no właśnie kurcze nie cały czas mu daję, lekarka nie mówiła jak długo wpisała w książeczkę pod dawkowaniem Cebionu Multi i Vigantolem. sama się zastanawiam czy dawać bo witaminC co prawda nie można przedawkować ale obciąża nerki...
neliteli
wszystko można przedawkować...
Mandarinios
no dobra ale witamina C jeśli jest nadmiar to wydalana jest przez nerki ewentualnie mogą powstać kamienie nerkowe jeśli tej witaminy jet naprawdę za dużo nie to co z innymi witaminami....
JUSTYLKA
ja po porodzie nadal biorĘ feminatal ale maluch tylko vit D dostaje
malgosia
no z tego co wiem, to cebion i cebion multi to się podaje przy przeziębienich, tak to wystarczy tylko vit D3 podawać małemu, a tej z twojego mleka to on wystarczająco na pewno niedostanie, nawet gdy ty będziesz ją łykać.
Mandarinios
Dziękuję za odpowiedzi :)
kasia13_archiwum
Nie wiem, jak to jest, gdy dziecko rowniez bierze wit. bo oprocz wit. d3 i fluoru nie dostawaly zadnych witaminek.
Ja natomiast bralam feminatal dla kobiet karmiacych piersia.
Mandarinios
ok dzięki spytam lekarza :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.