Menu

witaminy kolejne pytanie

jestem prawie w 12 tygodniu ciąży, cały czas biorę kwas foliowy.
tak jak kiedyś pisałam lekarz powiedział, że mogę zacząć brać witaminy od 12 tygodnia. w przyszłym tygodniu idę do innego lekarza. nie wiem czy czekać na wizytę u lekarza czy może coś kupić w aptece dla kobiet w ciąży.
wolałabym nie brać nic bez konsultacji, mimo że to tylko witaminy.
ale boje się, że za długo czekam i nie biorę żadnych dodatkowych suplementów.
czytałam też że wielu kobietom od 12 tygodnia przepisuje lekarz.
nie wiem co robić
nie chciałabym zaszkodzić, tym że nie uzupełniam witaminami swojej diety.

co radzicie????

elleonora
 697  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąża witaminy

Odpowiedzi

kreskah
a ja brałam witaminki w pierwszej ciąży i biorę teraz praktycznie od początku. póki co wyniki mam super, a w pierwwszej ciąży wogóle nie miałam anemii, wyniki od początku do końca idealne,więc może coś w nich jest. brałam w obu ciążach nawet wcześniej niż od 12 tygodnia, mniej więcej od pierwszej wizyty u gina- ok 6-7 tygodnia
Zana
myślę że to naciąganie firm farmaceutycznych ... jak witaminy mogą być tak drogie ... a więc tak że jest na nich napisane "DLA KOBIET W CIĄŻY" a to wiele zmienia (grins)(grins)(grins)
elleonora
psycholku dzięki za odpowiedź. oczywiście staram się zdrowo odżywiać,
jestem wegetarianką i staram się jeść zdrowo, ale nie wszystko da się uzupełnić. czasami nie mam ochoty przez mdłości na coś zdrowego i dlatego się pytam czy to w niczym nie zaszkodzi.
Iwona1977
ja tez poza kwasem foliowym nie bralam zadnych innych witamin , mam troje dzieci i zaden lekarz mi ich nie zapisywal
czarnooka
Brałam Feminatal N. Za opakowanie 60 tabletek płaciłam ok.30zł. A więc ok.15 zł na miesiąc. Czy to tak drogo...?
Panterka
Ja byłam w 7-mym tygodniu po raz pierwszy u lekarza, żeby potwierdzić ciążę i od razu polecił abym kupiła sobie jakiś preparat witaminowy.. Zawsze miałam dobre wyniki badań, lekarz stwierdził nawet, że hemoglobinę mam jak u sportowca;)

A brałam witaminy, bo w ciąży miałam różne zachciewajki niekoniecznie na zdrowe jedzenie..
elleonora
o cenę mi nie chodzi, ale rozumiem że to odnośnie wpisu innej mamy.
chcę po prostu wiedzieć czy to dobrze czy źle że nie bierze się witamin, bo słyszałam różne opinie,
oczywiście idę do innego lekarza po poradę, będę robić badania itp pytam tylko orientacyjnie! :)(kwiatek)
czarnooka
Miałam b.dobre wyniki krwi witaminy i ,a mimo to lekarz zalecił mi witaminy. Wiecie... różnie to bywa z przyjmowaniem witamin. Raz moze byc to potrzebne,raz zbędne. Brac je napewno nie zaszkodzi.
elleonora
no własnie ja mam niekiedy tak jak Panterka,
więc dlatego się obawiam że mogę jedzeniem dostarczać za mało witamin itp.
stąd moje pytanie :)
czarnooka
Jesli chodzi o zdrowie dziecka to cena nigdy nie ma znaczenia:) w pierwszej ciąży i przy pierwszym dziecku wszystko wydaje sie być potrzebnym:) uważam,ze mimo wszystko warto brać witaminy dla lepszej pewności,ze w razie co mamy pewnosc ze Szkrabowi w brzuszku nie zabraknie niczego:))
czarnooka
Jesli chodzi o zdrowie dziecka to cena nigdy nie ma znaczenia:) w pierwszej ciąży i przy pierwszym dziecku wszystko wydaje sie być potrzebnym:) uważam,ze mimo wszystko warto brać witaminy dla lepszej pewności,ze w razie co mamy pewnosc ze Szkrabowi w brzuszku nie zabraknie niczego:))
kreskah
no z moim jedzeniem też różnie bywa, staram się jeść "dla dwojga" a nie tylko "za dwoje" ale róznie to bywa, ech za dużo pokus wokół, dlatego uważam że witaminiki nie zaszkodzą, a na pewno pomogą.
drogie są te reklamowane na ulotkach u ginów choćby, jakieś prenantale, feminantale są droższe, ale można znaleźć dużo tańsze, o podobnym składzie, ostatnio jakiś falvit dla mam w ciąży miałam. muszą być dla kobiet w ciąży, bo chodzi o specjalny skład. a i ja odkąd łykam witaminki nie jem już folika,bo w większość witamin dla kobiet w ciąży też raczej ma go w składzie
renata29
jeśli masz obawy to łykaj witaminy,nie zaszkodzą
Anciacia
ja na poczatku bralam kwas foliowy + falvit, a pozniej ten falvit dla kobiet w ciazy(on juz ma kwas foliwoy w skladzie)
Panterka
co do szkodliwości witamin, to jak wiadomo wszystko co w nadmiarze może zaszkodzić.. witaminy również.. Jeżeli jesz dużo warzyw i owoców w ciągu dnia, to nie ma sensu brać suplementów, bo można nabawić się witaminozy (czy jakoś tak) czyli przedawkować witaminy..
daryjka87poznan
Ja brałam witaminki. Prenatal
karolincia
Brałam prenatal w ostatniej ciąży od samego początku, za to w pierwszej ciazy nie brałąm nic wszystko zależy od dostepności warzyw i owoców
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.