Menu

Wizyta komornika...

Kobietki, w imieniu mojej koleżanki, proszę Was o radę..Koleżanka ma problem, bo dostała wczoraj pismo od komornika (jej partner ma zaciągnięty kredyt, którego nie spłaca), w którym napisano, że jej facet ma się stawić w biurze komornika w celu złożenia wyjaśnień. Pokazała mi to pismo i na odwrocie było napisane coś o wizycie komornika w towarzystwie policji w celu sprawdzenia domu i przeszukania wszystkich kątów.. w jakim celu to będą robić? zabiorą cenne rzeczy? i co jeśli większa część rzeczy jest jej (m.in. laptop, telewizor lcd, złote łańcuszki) ale nie ma na to dowodów, mogą to zabrać? Ona mieszka u swojego partnera, ale tak naprawdę nic nie jest tam jego, meble są na jego ojca (są faktury zakupu na nazwisko ojca).. Podpowiedzcie co na ten temat Wam wiadomo.. Będziemy wdzięczne..(kwiatek)

Panterka
 2033  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

wizyta komornika

Odpowiedzi

Bozena26
wg mnie nie powinni nic jej zabrac skoro to jej, ale gdyby mialo dojsc do tego ze przyjdzie komornik z policja niech lepiej wyniesie gdzies kosztownosci skoro nie ma na to dowodow ze to jej
ADAMSKA98
a miala wcześniej wezwanie do sadu ,żeby przestawil co posiada w domu ,tak może tak być że komornik z policią przyjedzie zabierze co ma wieksza wartosc a nawet wszystko ,i zalezy jak dóży jest ten dlug .
Magdzik
Podzielam zdanie @womennn(grins)
daryjka87poznan
Lepiej nie wyniesie z domu wszystkie kosztownosci bo komornika nie bedzie to interesowało ze to jest Twojej kolezanki czy jej partnera.
Panterka
mi też się tak wydawało... choć to bez sensu, że przez głupotę jej faceta, ona ma ponosić straty... a jak to wygląda? jak tylko przyjedzie komornik to będzie wszystko zabierał, co kosztowne czy tylko spisze takie rzeczy?
hanka82
Pierwsza wizyta komornika moze mieć charaketr rozpoznawczy tzn.komornik odwiedza dłużnika w celu ustalenia jego sytuacji finansowej .Spisuje protokół z przeprowadzonego wywiadu.To czy cos zabierze od razu trudno powiedzieć bo zależy co stanowi jego majątek.Jeśli jest tam zameldowany to komornik moze uznac ze cały ten majatek należy do niego.Najlepiej będzie jeśli na czas wizyty komornika "pozbędziesz"się kosztownych rzeczy bo nie wiadomo jak długo dłuznik jest niewypłacalny i byc może gra nie jest warta świeczki.Oczywiście taka wizyta komornika jest kosztowna i wlicza się to do zadłużenia więc warto to załatwić od razu.Można przedstawic zaświadczenia o statusie bezrobotnego jeśli takowe jest.A dłużnik nie może dogadać się z wierzycielem?
beatka7623
No ja miałam inne przygody z komornikami Ja nie wpuszczałam za drzwi i nic do tej osoby nie należało i basta A jeżeli ona nie ma kwitów na swoje rzeczy i do tego mieszka u niego To niech w te pędy wynosi gdzie się da wszystko Bo zarekwirują
izabela84
Komornicy próbują zabrać wszystko co się da !!!Zróbcie tak: cenne rzeczy na które nie ma faktury czy rachunku schowajcie np/do przyjaciół a te na które są faktury zostawcie bo komornik nie ma prawa zabrać przedmiotów które należą np do ojca dłużnika jeśli są na to papiery
Panterka
dzięki dziewczyny (kwiatek) już pogadałam z koleżanką, jej facet ma się stawić na spotkanie i spróbować to jakoś polubownie załatwić... a jak coś takiego jeszcze wyskoczy to jej powtórzę Wasze rady;) Jeszcze raz dziękuję;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.