Menu

Wizyta u dentysty

Raz w roku dziecko powinno iść na wizytę kontrolną do dentysty. Czy przed wyjściem z domu dziecko robi sceny, ponieważ boi się badania? Jak pokonać strach dziecka przed dentystą?

Ania
 1905  6

Odpowiedzi

rstanuch
do dentysty poszliśmy z mężem i z dzieckiem(dawid ma 3.5 roku). uznaliśmy że w ten sposób nie będzie się bał obcej osoby.....co się okazało?? najlepszym lekarstwem na strach przed badaniem był nie mój mąż oraz nie ja sama lecz dentysta!! facet ma super podejście do Dawida. pierwsza wizyta nie musi polegać od razu na robieniu czegokolwiek w ząbkach dziecka. dentysta pokazał wszystkie sprzęty oraz co pokolei będzie robić w czasie leczenia ząbków. Dawid dostał "medal za odwagę" a teraz czekamy na kolejną wizytę. życzę także Tobie spotkania się z tak fantastycznym dentystą. pozdrawiam:):):)
Ancia0110
Ja jeszcze nie bylam z dzieckiemu dentysty,ma dopiero 8 miesiecy ale ja wlasnie dzis wybieram sie do dentysty i za kazdym razem ogarnia mnie strach:)
krasna1
moja Wika teraz już nie boi się dentysty,ale były czasy gdy z nerwów wymiotowała,nawet w gabinecie

no ale co się dziwić dziecku jak człowiek stary i się boi
smerrfetka
raz do roku?????????my chodzimy dwa razy....scen nie ma dziecko moje zawsze ma tłumaczone co dany lekarz będzie robił mówię jej o tym już dwa dni przed wizytą...nie boi się dentysty,nikogo.......nastawienie dziecka jest bardzo ważne......byliśmy tydzień temu na wizycie i dowiedzieliśmy się że dzieci powinny chodzić co 3 msc!!ale my chodzimy raz na pół roku co jak co ale na ząbki jestem przeczulona...dbamy i nie ma ani jednego ubytku:-)
aniol
Moj ma dopiero dwa latka i narazie nie ma potrzeby ,ale mamy super dentyste ktory jest jak aniol dla dzieci moj synek 1 raz byl jak mial pol roku i teraz tez czesto ze mna chodzi bardzo mu sie podoba ,pokazuje p.doktorowi zabki,wiec mam nadzieje ze sie przyzwyczai i niebedzie duzych problemow..czas pokaze
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.